Kadınlar Sitesi

Doktor, Kadına Çocuğu Aldırmasını Söyledi. 1 Yıl Sonra Annenin Yazdığı Mektup Doktoru Kalbinden Vurdu.

Doktor, Kadına Çocuğu Aldırmasını Söyledi. 1 Yıl Sonra Annenin Yazdığı Mektup Doktoru Kalbinden Vurdu.

Courney üçüncü kez hamileydi. Daha önce iki kez tecrübe etse de üçüncü hamileliğinde de çok heyecanlıydı. Bebeği Emersyn’in down sendromlu olduğunu öğrenince de işler iyice zorlaştı. Hamilelik sürecini en iyi şekilde atlatmak için doktorundan tavsiye almaya gitti.

Doktoru ise Courtney’e destek olacağına başka bir konuda tavsiye verdi.

Doktoru, bebeğini doğurmak isteyip istemediğini bir kez daha gözden geçirmesini tavsiye etti. Courtney bu fikre sert bir şekilde karşı çıksa da doktoru çocuğu aldırması için kadına ısrar etti.

Courtney, doğumu yaklaşırken doktoruna verdiği olumsuz tavsiye karşısında birkaç kelime etmek istedi ancak cesaret edemedi. Doğumundan 1 yıl sonra ise doktoruna bir mektup yazdı.

Doktoruna yazdığı mektubu Facebook’ta da yayınlayan Courtney’nin gönderisi binlerce beğeni aldı ve paylaşıldı.
“Değerli doktor,
Geçenlerde bir arkadaşım doğum öncesi yaptırdığı rutin kontrolde doktorun bebeği için ‘Mükemmel bir bebek’ dediğini söylemiş. Arkadaşımın bebeği down sendromlu doğunca aynı doktoru tekrardan ziyaret etmiş. Doktor bebeğe bakıp yine, “Sana söylemiştim. Mükemme bir bebek” demiş.

Hikaye beni derinden yaraladı. Arkadaşımın edindiği tecrübe gerçekten beni duygulandırdı. Keşke siz de o doktorun söylediklerini bana söyleyebilseydiniz.

Hayatımın en zorlu döneminde size geldi. Korkuyordum, endişeliydim ve çaresizdim. Bebeğim hakkındaki gerçeği bilmiyordum ve sizin desteğinize ihtiyacım vardı. Bana cesaret ve destek vermek yerine çocuğumu aldırmamı söylediniz. Bebeğimin ismini ne koyacağımı ilk kez size söylediğimde ise bana down sendromlu bir çocuğun hayatımı nasıl olumsuz yönde etkileyeceğini anlattınız. Tekrardan bebeği aldırmamı tavsiye ettiniz.

Sizin ilk ziyaretimden sonra muayeneye her gelişimizde içimde bir endişe kaplıydı. Hayatımın en zor dönemi çok stresli geçiyordu çünkü bana asla gerçeği söylemediniz.

“Oğlunuz mükemmel bir çocuk.”

blank
“Kızgın değilim. Kırgın hiç değilim. Sadece üzgünüm. Üzgünüm çünkü hemen her gün işiniz gereği bebeklerle karşılaşıyorsunuz ve onlara empatiyle yaklaşmıyorsunuz. Üzgünüm çünkü pamuk gibi elleri, minik bacakları ve kolları olan bir bebeğe acımasızca yaklaştınız. Üzgünüm çünkü down sendromlu çocuğumla hayatımın ne kadar zorlaşacağı konusunda ısrarcı oldunuz. Kalbim kırık çünkü aynı şeyleri bugün başka bir anneye söylüyor olabilirsiniz. Çok üzgünüm çünkü kızım Emersyn’i hayatınızda hiç göremeyeceksiniz.

Artık anlayacağınız üzere Emersyn hayatımızı hem güzelleştirdi hem de binlerce insanı yürekten etkiledi. Onun sayesinde artık hayatımızda bir amacımız var ve hayattan zevk alıyoruz. Onun sayesinde suratımızdan gülümseme eksik olmuyor ve hiç atmadığımız kadar kahkaha atıyoruz. Onun sayesinde dünyaya bakış açımız değişti. Gerçek sevginin ve saf aşkın ne demek olduğunu anladık.

Bir başka annenin benim durumumda olmaması için her gün dua ediyorum. Gerçek sevginin ve karşılıksız aşkın ne demek olduğunu bir gün anlayın diye sizin için de dua ediyorum. Yine umut ediyorum ki down sendromlu bir bebeği taşıyan hamile anne gördüğünüzde, onun  suratına bakarak şunları söylersiniz:

“Bebeğiniz harika bir çocuk.”

Doktorun, zamanında Courtney’e cesaret ve destek vermesi gerektiğini düşünüyorsanız paylaşın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ