Kadınlar Sitesi

Küçükken Ona Canavar Dediler – 20 Yıl Sonra Son Gülen O Oldu

Küçükken Ona Canavar Dediler – 20 Yıl Sonra Son Gülen O Oldu

Akran zorbalığı okullarda sıkça görülen ve kabul edilemeyecek türden bir davranıştır.Hindistan’da yaşayan kırmızı saçlı, açık tenli ve mavi gözlü Pooja ismindeki kız çocuğuyla dış görünüşü nedeniyle sürekli dalga geçiliyordu.20 yıl sonra Pooja son gülen oldu.

blank

Pooja Ganatra son derece sağlıklı ve mutlu bir çocuktu.

Meraklılığı ile herkesin dikkatini çekiyordu.Ancak dış görünüşü akranlarından farklı olduğundan kendisiyle sürekli dalga geçiliyordu.Dalga geçtiler ama dimdik ayakta durdu.Pooja okulda sıradışı görünümünden dolayı dalga geçildi.Pooja da farklı göründüğünün farkındaydı. Öyle zamanlar oldu ki eve ağlayarak geldi.

blank

Gün geçtikçe Pooja öz güvenini yitirmeye başladı. Güzel hissetmiyordu. Ancak son gülen o olacaktı.Pooja’nın yaşadıkları daha sonra ‘Humans of Bombay’ isimli kitapta yer aldı. Cesaretini toplayıp, doğduğu yeri terkederek dünyayı keşfetmeye karar verdi.

blank

“Kendimi seviyorum” Pooja dünyanın farklı yerlerinde dış görünüşünden dolayı iltifatlar aldığını söyledi.

Facebook’ta “Farklı dış görünüşe sahip olmanın insanların sizi hep hatırlayacağına vesile olacağını farkettim” dedi.

Son olarak, “Şimdi dikdik duruyor ve kimsenin beni ezmesine izin vermiyorum. Ben de kendimi seviyorum. En iyi şekilde giyiniyor ve her daim gülümsüyorum. İnsanların beni dış görünüşümden dolayı yargılamasına izin vermiyorum. Kendimi sevmekle meşgulüm” diye ekledi.

blank

Pooja herkese ilham olmaya devam ediyor. Onun hikâyesini paylaşmayı unutmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ