Kadınlar Sitesi

Haberi canlı yayında aldı: Bir kez daha yıkıldı

Haberi canlı yayında aldı: Bir kez daha yıkıldı

2011 yılında evden çıkan Melike o günden bu yana eve dönmedi. Annesi 7 yıl boyunca onu aradı ve kızını bulmak için 17 tane mezar kazdırdı…Hatta bunun için canlı yayına çıktı. Programda bir telefon geldi ve atlayıp Malatya’ya gitti. Görür görmez ‘kızım’ diyerek boynuna sarıldı, alp İstanbul’a getirdi! Bugün canlı yayına çıktılar ve kadıncağız bir kere yıkıldı çünkü…

ANKARA’nın Sincan İlçesi’nde yaklaşık 7 yıldır kayıp 21 yaşındaki Melike’yi arayan anne Fatma Toyguncu’nun, kızına kavuşma sevinci yarım kaldı. DNA testinde, Toyguncu’nun ’Kızım’ dediği kişinin, başkası olduğu ortaya çıktı.

blank

18 Ocak 2011 tarihinde 14 yaşındayken, ablası Şerife’ye Yükseköğretime Geçiş Sınavıÿ ormu almak için evinden çıkan Melike, bir daha dönmedi. Anne Fatma Toyguncu’nun yaklaşık 7 yıl boyunca kızı Melike’yi arama ve kavuşma çabaları şöyle gelişti:

Melike Toyguncu’yu 14 yaşındayken kaçırıp, 20 gün bir evde alıkoyduğu tespit edilen ve cezaevine konulan sanıklar M.A., O.M. ve C.Y., kısa sürede tahliye edilerek tutuksuz yargılandı. Kızı kayıp anne Fatma Toyguncu, Melike’yi kaçırdığı iddia edilen sanığın bir yakının kendisini aradığını ve “Melike’yi öldürüp, Sincan’ın içinden geçen 2 metre derinliğindeki dereye atmış” dediğini söyledi.Fatma Toyguncu, kızını kaçırdığı iddia edilen sanıklardan birinin de cezaevindeki koğuş arkadaşına, “Melike’yi öldürüp Cimşit Mezarlığı’na gömdüm dediğini öğrendi.

17 MEZAR AÇILDI

Anne Toyguncu, kızının cesedini gelen ihbarlar üzerine önce Sincan deresinde, ardından mezarlıkta arattı. Mahkeme kararıyla mezarlıktaki 17 ayrı mezar açılıp, yapılan DNA testleri sonucu Melikenin cesedine bir türlü ulaşılamadı. Bu sürede baba Mahmut Toyguncu da üzüntüsünden sağlığından oldu.

Kızları için çalmadık kapı bırakmayan anne Fatma Toyguncu, katıldığı bir televizyon programına gelen telefon ihbarı üzerine umutlandı ve büyük sevinç yaşadı. Malatya’daÿverilen adrese giden Toyguncu, karşısına çıkan kızın, kayıp evladına tıpatıp benzediğini gördü. Kız, adının ’Tuğba’ olduğunu söylese deÿFatma Toyguncu, kendisine sarılarak, “Ben onu kokusundan tanırım” dedi. Toyguncu, babasıyla yaşayan kızı İstanbul’a götürüp, psikolojik tedavi aldırmaya başladı.

DNA TESTİ SONUCUYLA GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Bu gelişmelerin ardından, Tuğba ve anne Fatma Toyguncu’dan alınan DNA testi sonucu, bugün televizyon programında açıklandı. Program sunucusu, “Maalesef, Melike çıkmadı” deyince, anne Fatma Toyguncu bir kez daha yıkılarak gözyaşlarına boğuldu. Yıllar sonra kızına kavuştuğunu sanan Toyguncu, stüdyoda Tuğba’ya sarılırken ağladı. Kızının kaçırılıp, başkasına verildiğini iddia eden Fatma Toyguncu, şunları söyledi:

“İnanamıyorum. Kızımı yok eden Muharrem neden Melike dedi. Muharrem, senin bitişin, sonun geldi. Benim gibi sen de her şeyi kaybettin. Aynı benim gibi yıkılacaksın. Benim yıkılışımın şimdi tarifi yok. Nasıl ’Melike yanınızda’ diyebiliyor? Artık yeter, suçlular çıksın meydana. Nasıl ellerini kollarını sallaya sallaya gezebiliyorlar? Melike’me sarılıyorum gibi sana sarılıyorum. Ne yaptınız yavruma, yok ettiniz. 17 mezar açtırdınız, dereleri arattırdınız. Benim yavrum nereye gider?.”

’BEN FATMA ANNEMİN YANINDA KALMAK İSTİYORUM’

Tuğba ise Fatma Toyguncu’ya sarılıp, babası ile Malatya’ya dönmek istemediğini söyledi. Genç kız, 51 yaşındaki birisiyle zorla yaşatıldığını ileri sürerek, “Ben Fatma annemin yanında kalmak istiyorum” dedi.

Kaybolan kızı için 17 mezar açtırdı, 6 yıl sonra böyle bulundu

ANKARA’nın Sincan İlçesinde,18 Ocak 2011 tarihinde 14 yaşındayken, ablası Şerife’ye Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) formu almak için evinden çıkan ancak bir daha dönmeyen Melike, annesi Fatma Toyguncu’nun katıldığı bir televizyon programına gelen ihbar üzerine, Malatya’da bulundu. Almaya gittiği kızı Melike’nin psikolojisinin bozulduğunu ve korku dolu gözlerle baktığını söyleyen Fatma Toyguncu, “Çekmediğim acı, ıstırap kalmadı. Adını tehditlerle Tuğba olarak ezberletmişler. Kokusundan tanıdığım kızıma kavuştuktan sonra DNA testine tabi tutulduk dedi.

blank

Anne Fatma Toyguncu’nun yaklaşık 7 yıl kabuslarla dolu kızı Melikeyi arama ve kavuşma çabaları şöyle gelişti:

Melike Toyguncu’yu 14 yaşındayken kaçırıp, 20 gün bir evde alıkoyduğu tespit edilen ve cezaevine konulan sanıklar M.A., O.M. ve C.Y., kısa sürede tahliye edilerek tutuksuz yargılandı. Kızı kayıp anne Fatma Toyguncu, Melikeyi kaçırdığı iddia edilen sanığın bir yakının kendisini aradığını ve “Melike’yi öldürüp, Sincan’ın içinden geçen 2 metre derinliğindeki dereye atmış” dediğini söyledi.

Fatma Toyguncu, kızını kaçırdığı iddia edilen sanıklardan birinin de cezaevindeki koğuş arkadaşına, Melikeyi öldürüp Cimşit Mezarlığına gömdüm dediğini öğrendi.Anne Toyguncu, kızının cesedini gelen ihbarlar üzerine önce Sincan deresinde, ardından mezarlıkta arattı. Mahkeme kararıyla mezarlıktaki 17 ayrı mezar açılıp, yapılan DNA testleri sonucu Melikenin cesedine bir türlü ulaşılamadı.

blank

Bu sürede baba Mahmut Toyguncu da üzüntüsünden sağlığından oldu.Kızları için çalmadık kapı bırakmayan anne Fatma Toyguncu, katıldığı bir televizyon programına gelen telefon ihbarı üzerine gittikleri Malatya’da Melikeye sağ olarak kavuşmanın sevincini yaşadı.

TRAVMA GEÇİREN MELİKE, ‘BEN TUĞBAYIM’ DEDİ

Kızı Melikeye yıllar sonra kavuşmanın sevincini yaşayan Fatma Toyguncu, “Kızım Melike aldığı darbelerle, baskı, şiddet, tehditler sonucu geçirdiği korku nedeniyle travma yaşamış. Kızım yıllarca şiddete maruz kalarak alıkonulmuş, dövülmüş, darp edilmiş madde bağımlısı haline getirilmiş. Kızım ısrarla adını Tuğba olarak söyledi. Kızımı, Aileni yok ederiz tehditlerine maruz bırakılarak adını Tuğba olarak kabul ettirilmiş. Kızım son dört aydır da Malatya’da 50 yaşlarındaki bir vatandaşın evinde alıkonulmuş. Kızımı uçakla İstanbul’a getirdik, terapi aldırıp, yaralarını sarmaya başladık” dedi.

ANNE VE KIZI DNA TESTİNE GİRDİ

Gördüğü travmalar sonucu adını ısrarla Tuğba olarak söyleyen Melike ile annesi Fatma Toyguncu DNA testine tabi tutuldu. Anne Toyguncu, “Doğurduğum kızımın Melike olduğuna adım gibi eminim. Melikemden umudumu kesmişken, gelen bir ihbar üzerine kızıma kavuştum, dünyalar benim oldu. Bu, bana verilen en büyük hediye. Doğurup büyüttüğüm kızım Melikemi kokusundan anladım. Melikem nerede bir gül görse bana getirir, kapat annem gözlerini, ellerini aç. Benim annem güllerin gülü derdi. Onun yokluğunda evimin duvarları sanki hep üzerime çöküyordu. Bu yüzden oturduğumuz evi ve mahallemizi terk etmek zorunda kaldım” dedi.

Anne Fatma Toyguncu, “Sağ olarak kavuştuğumuz kızım Melike şimdi annesine, babasına, ablası ve abisine, yeniden sıcacık bir yuvaya kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor. Onunla birlikte dünyalar da bizim oldu” diyerek sevinç gözyaşı döktü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ