Kadınlar Sitesi

Okul Arkadaşı Tarafından Şiddete Uğrayıp Komaya Girdi – Komadan Çıktığında Şu Kelimeyi Söyledi

Okul Arkadaşı Tarafından Şiddete Uğrayıp Komaya Girdi – Komadan Çıktığında Şu Kelimeyi Söyledi

Akran zorbalığının yaşı yok. Ancak akran zorbalığına en fazla uğrayan kişiler öğrenciler.Okullarda zorbalığa sıfır tolerans gösterilmesine rağmen yine de zorbalıklar meydana gelebiliyor. Henry Sembdner’in trajik hikâyesinden sonra bir kez daha zorbalığın ne kadar kötü bir şey olduğunun farkına varacaksınız.

Illinois’in Kenyon Woods Ortaokulu’nda sıradan bir gündü.12 yaşındaki Henry Sembdner koridorda yürürken bir arkadaşıyla çarpıştı.Her şey elbette bir kazaydı. Ancak çok sinirlenen arkadaşı Henry’i yere fırlattı.Yere düşmesi sonucu Henry’nin yüzü ve beyni ağır darbe aldı.

Henry komaya girmişti. Ailesi ve sevenleri umutsuzca ve acı içinde Henry’nin yataktan kalkmasını beklediler.Henry’nin en iyi arkadaşı, ABC News’e “Onu hastanede görmek çok kötü. Fotoğraflarına baktıkça duygulanıyorum. Çok üzgünüm” dedi.

Henry’ye sevenlerinden ve arkadaşlarından destek yağdı.Sadece geçmiş olsun kartlarıyla değil aynı zamanda sosyal medyada #HenryStrong etiketiyle de küçük çocuğa destek oldular.Henry’nin tuttuğu beyzbol takımı olan Chicago Cubs’un formalarını giyerek uyandığında arkadaşlarına moral verecek fotoğraflar çektirdiler.

Haber Cubs’un yıldız oyuncusu Anthony Rizzo’ya da ulaştı. Ailesine geçmiş olsun dileklerini iletti ve uyandığında sahada onunla antrenman yapmak istediğini söyledi.

Henry’nin ailesi desteklerden dolayı çok etkilendi.Henry’nin annesi Karen, ABC News’e “Bu kadar kişinin sevdikleri birisi için bir araya gelmesi gerçekten inanılmaz. Hepsine gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Henry’nin durumu biraz daha iyiye gidiyordu.Derken mucizevi bir şekilde Henry komadan uyandı.

Karen son olarak şunları ekledi:

“Birkaç gün içinde 10 farklı doktora kontrol için görüneceğiz. Daha sonra da dinlenmesi gerekecek. Kalıcı bir hasar oluşmamasını ümit ediyoruz.”

Henry, kendine geldikten hemen sonra konuşmaya başladı. İlk sözü, ‘Acıktım!’ oldu.Belki de anne daha farklı bir kelime bekliyordu ancak oğlunu tekrardan konuşurken görmek onu mutluluk gözyaşlarına boğdu. Oğlunun bir daha konuşamama ihtimalini düşündükçe kendini hırpalıyordu.

Henry tekrardan uyandığı için herkes çok sevindi.Umarız ki haber herkese ulaşır ve akran zorbalığının nelere mal olabileceğini görürler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ