Kadınlar Sitesi

Lösemi Hastası Kızlarına Veda Ediyorlardı – Kızları Gözünü Açtı Ve Şu Kelimeleri Fısıldadı

Lösemi Hastası Kızlarına Veda Ediyorlardı – Kızları Gözünü Açtı Ve Şu Kelimeleri Fısıldadı

Lösemi teşhisi koyulduğunda Abby Furco henüz dört yaşındaydı.Haberle yıkılan ebeveynlerine kızlarının yaşama şansının %20 olduğu söylendi. Hiçbir ebeveynin duymak istemeyeceği bir haberdi bu.Cesur kız vazgeçmedi.

blank

Altı yıl boyunca Furco ailesi Virginia’daki evlerinden çeşitli eyaletlerdeki hastanelere gidip geldiler.

Abby’nin annesi Patty, People’a “Her günü son günüymüş gibi yaşayarak onu hep mutlu ettik. Enfeksiyon kapmaya açıktı ve onu her an kaybedebiliriz diye çok korktuk” şeklinde konuştu.

blank

2013’ün ekimde ayında Abby’nin tedavisi tamamlandı. Artık okula gidebiliyor, arkadaşlarıyla oyunlar oynayabiliyordu. Hatta izcilik kampına bile gitti.Ancak Abby’nin hastalığı tekrardan nüks etti.Bir yıl sonra hastalığı geri döndü. Ancak bu sefer çok daha ciddiydi.

blank

Abby yerinden kıpırdayamamaya başladı. Yaşadığı her saniye acı çekiyordu.

Ağzını açamıyor ve konuşamıyordu. Aile, Şikago’daki hastanenin yakınlarına taşınmak zorunda kaldı.2015’in şubat ayında Abby’ye kemik iliği nakli yapıldı ancak vücudu reddetti.2016’nın mayıs ayında böbrekleri iflas etti.

blank

Bu sefer doktorlar Abby’nin 48 saati kaldığını söylediler. Yoğum bakım ünitesine alınan küçük kız son anlarını ailesinin yanında geçirdi.Abby’nin ebeveynleri cenaze için gerekli hazırlıklara başladı. Tabutu seçildi. Nenesi ve dedesi torununa elveda edebilmek için Şikago’ya uçtu.

blank

Herkesin küçük kızın ölümünü kabullendiği o anlarda Abby gözlerini açtı ve “Yaşamak için çok nedenim var” dedi.Umutlar tükendiği için tedavisi bile devam ettirilmez ve ailesi küçük kıza elveda ederken, küçük kız herkesi şaşırtmayı başardı.Abby’nin annesi Patty, People’a “Gözlerimize inanamadık. Günler, haftalar ve aylar geçti. Küçük kızımız bir anda yürümeye başladı. Tam anlamıyla bir mucizeydi” dedi.

blank

Mucizenin ardından bir yıl geçti. Doktorlar, Abby’nin mucizevi şekilde hayata dönüşüne bilimsel bir açıklama yapamadılar.Abby şimdilerde 10 yaşında ve okuluna devam ediyor. Geleceğe daha umutlu gözlerle bakan Abby’ye ailesi çok iyi davranıyor.Patty, People’a “Ölümünü ve hayata dönüşünü en ön sıradan seyrettik. Şimdi ise geleceğe dair daha umutluyuz” dedi.Abby, hayatında iki kez ölümden döndü. İki kez de hayata sıkı sıkıya tutunmayı başardı. Mucizelere inanıyorsanız paylaşın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ