Kadınlar Sitesi

Ölümcül Hastalığa Yakalanan Kızın Ölmeden Önceki Son İsteği Herkesi Gözyaşlarına Boğdu.

Ölümcül Hastalığa Yakalanan Kızın Ölmeden Önceki Son İsteği Herkesi Gözyaşlarına Boğdu.

14 yaşındaki Jerika Bolen, tip iki spinal müsküler atrofi adı verilen ölümcül bir hastalığa yakalandı ve ne yazık ki hastalığın tedavisi yok. Jerika hastalığı sebebiyle yürüyemiyor ve yürüme olasılığı her geçen gün azalıyordu. Bir süre sonra ise tamamen kıpırdayamayacak duruma gelecekti.

blank

Ancak Jerika bunları tecrübe etmek istemiyor. Ağustos ayında kendisine ötenazi yapılmasını ve hayatına son verilmesini istedi. Ancak ağustos ayına kadar tek bir isteği vardı. Kızın son isteği mezuniyet balosuna katılmak oldu.Geçen cuma günü Jerika’nın hayalleri gerçekleşti.Wisconsin’de yaşamakta olan Jerika Bolen’in yakalandığı ölümcül hastalık onu felç etti. Jerika, ailesiyle beraber duyanları şaşkına çeviren bir karara imza attı. Jerika, kılını bile kıpırdatamadığı bir hayatı yaşamak yerine hayatına son verilmesini istedi.

Ancak ölmeden önce son bir isteği vardı. O da mezuniyet balosuna katılmak. Sosyal medya üzerinden son isteğini paylaşan Jerika’ya ülke genelinde yardım yapıldı. GoFundMe’de başlatılan kampanyada kıza toplamda 25.000 dolar bağış toplandı. Yine yardımsever insanlar kızın mezuniyet balosunu organize etmeye başladı.
Jerika annesinin seçtiği göz kamaştırıcı yeşil elbiseyle limuzinden indirilerek balonun yapıldığı salona girdi. Diğer akrabaların da katılabilmesi için toplamda 17 tane araba kiralandı. Arkadaşları ve ailesi de dahil olmak üzere onu tanıyan tanımayan herkes Wisconsin’in Appleton ilçesindeki baloya katıldı.

Jerika ilk dansını annesiyle beraber “In My Daughter’s Eyes” (Kızımın Gözünde) adlı şarkı eşliğinde yaptı.

blank

USA Today’de yer alan bilgiye göre, balo gecesi annesi Jerika’nın kulağına ‘Umarım ki bu gece hayatının en mutlu gecesi olur’ diye fısıldamış.

Jerika’nın annesi Jen Bolen’in önünde çok zorlu bir süreç olduğu kesindi. Birkaç hafta içerisinde ötenazi yöntemiyle kızına sonsuza dek veda edecekti.

Jerika’nın annesi, “Şu an ayakta durmakta gerçekten çok zorlanıyorum. Kızım için güçlü olmalıyım” dedi.

blank

Jerika’nın arkadaşları da kıza ötenazi yapılacağının farkında.

13 yaşındaki arkadaşı MacKenzie Falck, “Biliyorum ki o hep yanımda olacak. Melekler onunla olacak ve bana yukarıdan gülümseyecek, göz kulak olacak. Arkadaşlar da bunu yapar öyle değil mi?” dedi.

Jerika, balonun düzenlendiğine ve bu kadar kişinin katıldığına o kadar sevindi ki…

Jerika balodan sonra, “Gelen herkese çok teşekkür ederim. Sayılı günlerimin kaldığı hayatımda bunun benim için anlamı o kadar büyük ki…” dedi.

Jerika’nın balosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Hüzün dolu hikayeyi arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ