Kadınlar Sitesi

Devlet Evlilik Hayali Kuran Çiftlere, Geri Ödemesiz 40 Bin TL Verecek! Peki şartları neler?

Devlet Evlilik Hayali Kuran Çiftlere, Geri Ödemesiz 40 Bin TL Verecek! Peki şartları neler?

Hükümet tarafından evlilik hayali kuran çiftlere yönelik müjdeli bir açıklama geldi.

blank

Hükümet tarafından konut ve çeyiz hesabı olarak bir açıklama geldi.

40 Bin Lira Geri Ödemesiz Ödenek!

Evlilik hayali kuran çiftlere, en az 3 sene birikimi olanlara 5 Türk Lirası çeyiz desteği, ilk kez ev sahibi olmak isteyenlerden en az 3 yıl birikimi olanlara 15 Türk Lirası konut desteği vereceğini açıkladı.Çiftler birikimlerini ayrı ayrı yapması durumunda, desteği her ikisi de alabilecek. Yani ev ve konut için toplamda 40 Türk Lirası geri ödemesiz devlet ödeneği alınabiliyor.

Çeyiz Hesabı

Evlilik planları olan çiftlere bankalarda çeyiz adı altında mevduat ve faizsiz hesap açabilme şansı tanınıyor.Hesap tek bir kişi adına açılır ve Türk Lirası cinsinden oluşturulur. Reşit olmayan kişilerin adına ise velileri aracılığıyla çeyiz hesabı oluşturulur.Çeyiz hesabı oluşturanların her ay bu hesaba alt limit olarak 100, üst limit olarak 1000 TL yatırması gerekiyor.

Yaş Şartı Var!

Çeyiz hesaba oluşturanlar bir kereye mahsus hesap açılış işlemi sırasında 15 bin Türk Lirası’na kadar toplu parayı hesaba yatırabiliyor. Hesaba ister her ay, istenirse 3 ayda bir para yatırılabiliyor. Hibeden yararlanabilmek için nikah gününden en az 3 yıl hesabın açılması ve düzenli ödeme yapılması gerekiyor.

Hibe almak isteyenlerin nikah gününde 27 yaşını doldurmaması da gerekiyor.Tüm bu kriterleri oluşturanlar nikah tarihinden sonra 6 ay içerisinde bankaya başvurarak 5 bin Türk Lirası hibe ödemesini alabiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ