Kadınlar Sitesi

Biyolojik Ailesi Doğuştan Kolu Yok Diye Çocuklarını Terk etti – 4 Yıl Sonra Çocuğun Hayatı Değişti

Biyolojik Ailesi Doğuştan Kolu Yok Diye Çocuklarını Terk etti – 4 Yıl Sonra Çocuğun Hayatı Değişti

Kirill doğduktan hemen sonra biyolojik ailesi tarafından terkedildi. Çocuk doğduğunda sağ kolu yoktu. Ebeveynleri de bu sebeple çok paniklediler. Çocuğu görüntüsünden dolayı terkettiler. Ailesinin çocuğu duyarsızca hayatta tek başına bırakması, çocuğun dört yıl boyunca esirgeme kurumunda yaşaması ve bir aile onu evlat edinene kadar beklemesi demekti.

blank

Kanadalı Doug ve Lesley Facey çifti ile Kazakistan’daki çocuk esirgeme kurumunda kalan çocuğun yolları şans eseri kesişti. Kirill’in nihayet bir ailesi olacaktı. Üstelik çocuğu evlat edinecek olan Doug’un babasının da doğuştan sağ kolu yoktu.

Kanada’nın Newfoundland adasında yaşayan Doug ve Lesley Facey çifti 2012 yılında evlat edinmeye karar verdiler. Aylarca süren evrak işlerinin ardından çiftin karşısına Kirill isimli 4 yaşındaki bir çocuk çıktı. Doug, çocuğu görür görmez aklına babası geldi. Kirill’in de tıpkı Doug’un babası gibi doğuştan sağ kolu yoktu.

Doug, Buzzfeed’e “Beni büyütüp yetiştiren babam ile aynı durumda olan bir çocuğa nasıl hayır diyebilirdim ki? Kirill’in sağ kolunun olmayışı bir an bile olsun tereddütte bıraktırmadı bizi” dedi.

blank

Kirill’i birçok aile evlat edinmek istese de son anda vazgeçtiler. Facey çifti ise bunun nedeninin çocuğun kolunun olmayışı olduğunu düşünüyor. Evlat edinme süreci sırasında Kazakistan’daki bir hakim, çifte çocuğu gerçekten evlat edinip edinmek istemediğini ısrar sordu.

Doug, “Çocuğu evlat edinme kararımızı birkaç kez sorgulamalarına gerçekten çok kızdım” dedi.

Doug, hakime “Size saygım sonsuz ancak çocuğun bir sorununun olduğunu düşünmüyorum. Sadece doğuştan bir kolu yok. Hepsi bu kadar” dedi.

Kirill, tıpkı dedesi gibiydi. Kirill yeni ailesiyle hava alanında tanışır tanışmaz, hayatının geri kalan kısmını onlarla geçirmek istediğini anladı.

Adopted grandson and pop bond over missing right hands

A Paradise couple learned their adopted son was born with only one hand — but didn't hesitate to bring him home. As it turns out, he and his Pop have that in common. More here: www.cbc.ca/1.3316378

Posted by CBC Newfoundland and Labrador on Freitag, 13. November 2015

Kirill yeni ailesiyle beraber Kanada’nın Newfoundland isimli adasında yaşıyor. Yeni dedesiyle çok iyi anlaşıyorlar. Her buluştuklarında kafalarını tokuşturarak selamlaşıyorlar. Kirill’in İngilizce’si de yavaş yavaş gelişiyor. Hepsinin ötesinde, dedesi sayesinde hiçbir şeyin imkânsız olmadığını öğreniyor.

Doug, “Babam bana istediği her şeyi yapabileceğini gösterdi. Kendisi başarılı bir iş adamı. Paralimpik Oyunları’na katıldı ve her gün fiziksel engelinin aslında bir engel olmadığını istediği her şeyi yaparak bizlere kanıtlıyor” dedi.

Yürekleri ısıtan hikâyeyi aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ