Kadınlar Sitesi

Karısı ‘hemen eve gel’ deyince… Olanlar oldu

Karısı ‘hemen eve gel’ deyince… Olanlar oldu

ADANA’da hipodromda at yarışı oynayan Kaplan Yağmur’u (55) telefonla arayan eşi Teslime Yağmur, “Hemen eve gel” dedi. Eşinden gizli hipodromda at yarışı oynayan Kaplan Yağmur, paniğe kapılınca kendi otomobili ile aynı marka ve model otomobile binerek evine gidince, polisin de işin içine karıştığı komik durumlar ortaya çıktı.

 blank

Merkez Seyhan ilçesi, Gökçeler Mahallesi’nde oturan 3 çocuk babası Kaplan Yağmur, akşam saatlerinde evinin yakınında bulunan Adana Hipodromu’na 1990 model otomobili ile giderek at yarışı oynamak istedi.

Yağmur, yarış kuponunu doldurduğu anda daha önce artık oynamayacağını söylediği eşi Teslime Kaplan, arayıp hemen eve gelmesini söyledi. Paniğe kapılan Yağmur, at yarışının kuponlarını bırakıp, yanındaki arkadaşıyla birlikte kendi otomobili diye aynı marka ancak 1993 model olan başka otomobile binerek evine gitti. Araçlar eski olduğu için aynı anahtarla çalışınca Yağmur durumu fark etmedi. Evine gelen Yağmur, eşi ile konuştuktan sonra kahveye giderek arkadaşlarıyla sohbet etti.

POLİS ARADI

Aradan geçen 2 saatin ardından, Tolga Toksoy hipodrom otoparkına geldi. Aracını göremeyen Toksoy, polisi arayıp otomobilinin çalındığını söyledi. Olay yerine gelen Oto Hırsızlık Büro Amirliği polisleri, güvenlik kameralarından aynı marka ve model otomobillerin yan yana park edildiğini, çalındığı iddia edilen aracın kontak anahtarı ile çalıştırılıp götürüldüğünü tespit etti. Olayın hırsızlık olmadığını anlayan polis, bunun üzerine Kaplan Yağmur’un otomobil kayıtlarından cep telefonuna ulaştı.

Arkadaşları ile birlikte kahvede oturan Yağmur’u arayan polis, otomobilin nerede olduğu sordu. Yağmur ise, aracını evin önüne park ettiğini söyledi. Bunun üzerine polis Yağmur’dan aracın başına gidip, plakasına ve rengine bakmasını istedi. Ne olduğunu anlamaya çalışan Yağmur, eve gidip aracın kendine ait olmadığını görünce şoke oldu. Tekrar otomobile binen Yağmur, hipodroma gidip kendi aracını aldı.

Olayın bir karışıklık olduğunun tespit eden polis ve Yağmur arasında neşeli anlar yaşandı. Diğer araç sahibi Tolga Toksoy da Yağmur’dan şikayetçi olmadı.

OLAYDAN SONRA OTOMOBİLİ SATTI

Kaplan Yağmur, daha sonra kendi otomobiliyle eve geldi. Olayın ardından aracını sattığını söyleyen Yağmur, “Böyle olay kimsenin başına gelmez. Arkadaşla at yarışı oynayalım dedik, o sırada eşim aradı. Ne yapacağımı bilemedim, elimdeki yarış kuponunu bırakıp arabaya bindim. Arabasını aldığım arkadaş, balık işiyle uğraşıyormuş, araba da balık kokuyordu, kokudan az kalsın bayılacaktım. Ama hanım aramış onu bile düşünemedim. Eve geldim, polis aradı ’Git arabaya bak’ dedi. Benim araba beyaz, geldiğim araba gri onu bile fark etmemişim” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ