Kadınlar Sitesi

Damada takı yerine kokoreç…

Damada takı yerine kokoreç…

Bir şey kokuyordu ama kimse bu ihtimali aklına bile getirmek istemiyordu… Düğün de çok özel bir oteldeydi… Misafirler geldi, sonra takı törenine geçildi. Herkes bütçesine göre bilezik, çeyrek altın, 50 dolar, 100 lira, derken… O geldi ve damada takıverdi. Kokunun sebebi belli olmuş, herkes şaşkına dönmüştü!

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bir vatandaş düğünde takı yerine kokoreç taktı.

blank

Kentteki bir otelde düzenlenen Ertan ve Neşe Gence çiftinin düğün merasimine katılan Efkan Kılıç, düğünde para, altın takmak yerine kese kağıdına sarılı kokoreçi damadın para kurdelasına taktı.

Kılıç, gazetecilere yaptığı açıklamada, Tekirdağ’da kokoreççilik yaparak geçimini sağladığını, durumu olmadığından dolayı da damada “kokoreç” taktığını söyledi.

Herkesin durumuna göre takı taktığını anlatan Kılıç, “İnsanlar ekonomisine göre takı takıyor. Benim de durumum yok, hiçbir şey takmamaktan ise
kokoreç takmayı tercih ettim. Çifte mutluluklar diliyorum.” dedi.

Damat Ertan Gence ise kokoreçi gördüğünde çok şaşırdığını belirterek, “Efkan Ağabey çok sevdiğim bir insan. Herkes bütçesine göre takı takıyor. Ağabeyimiz de kokoreç taktı, ne yapalım bize de afiyetle yemek düşer.” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ