Kadınlar Sitesi

Bu memleketin kadınlar için yaşanmaz bir hal aldığının işte bir başka kanıtı

Bu memleketin kadınlar için yaşanmaz bir hal aldığının işte bir başka kanıtı

Ne yazık ki zaman ilerledikçe eğitimin, ilmin, aklın ve mantığın yükselmesi gerektiği yerde cehalet artıyor. Ne yazık ki kadın cinayetleri ve tecavüz olayları artık neredeyse normal bir şeymiş gibi görülmeye başlandı. Bir türlü bu olayların önüne geçilemiyor, önüne geçilemediği gibi yenilerine zemin hazırlanıyor.

blank

Tecavüz edenlerin serbest bırakıldığı, çocuklarla evlenenlerin “kanunları bilmeyen zavallı mağdurlar” olarak gösterildiği ve kurtarılmaya çalışıldığı dönemlerdeyiz. Ahmet gibiler taciz ettiği kadın şikayet etse hiçbir şey olmayacağını düşünüyor.

Ahmet gibiler tecavüzcülere iyi halden indirim verenlerin, tecavüzcüleri kollayanların Ahmet tarafından tacize uğrayan bu kadın için hiçbir şey yapmayacaklarını görüyor. Ve Ahmet gibiler ne kadar korkunç bir şey yaptıklarının farkında bile değil.

Ahmet’in tacizine uğrayan ve bir şey yapılmadıkça muhtemelen uğramaya devam edecek olan mağdurun paylaşımı epey ses getirdi:

Ben sana bir şey yapmazdım dedikten sonra tehdit ediş… Bu olay ayrıca üstteki taciz olayı için “neden engellememiş ki” diye düşünenlere de gelsin.

Ortalık ne yaptığının farkında olmayan insanlarla doldu.

Tekrar tekrar söylemekte fayda var: Tacize uğrayan kadınlar; unutmayın, yalnız değilsiniz. Sesinizi çıkarın, anlatın, sessiz kalmayın ki sizin için sessiz kalmasınlar!

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ