Kadınlar Sitesi

El Ele Tutuşarak Bir Saat Arayla Hayatını Kaybeden Çiftin Aşk Hikâyesi Duyanları Hüzünlendiriyor

El Ele Tutuşarak Bir Saat Arayla Hayatını Kaybeden Çiftin Aşk Hikâyesi Duyanları Hüzünlendiriyor

Floyd ve Violet Hartwig 67 yıllık evliydi. Beraber geçirdikleri son günler öğrenen herkesi hüzünlendirdi.İkilinin hayatı tıpkı bir aşk filmi gibi.90 yaşındaki Floyd ve 89 yaşındaki Violet Hartwig ilkokulda tanıştı. Çocukluk aşkı zamanla gerçeğe dönüştü.2. Dünya Savaşı’nda ABD donanmasında görev yapıyordu. Bu süre zarfında ikili birbirine sayısız mektup yolladı.

blank

“Sana gönlümün derinliklerinden birkaç satır yazmak istedim, sevgilim. Seni hala ilk günkü gibi seviyorum ve çok özlüyorum” yazdı Floyd, 1947 yılının mayıs ayında Violet’e.

blank

“Dönünce beraber geçiremediğimiz günlerin acısını çıkaracağız. Seni özledikçe işler benim için daha da zorlaşıyor. Dünyanın en güzel kadınına âşık olduğum için o kadar şanslıyım ki…” diye devam etti.Savaş bittiğinde Floyd geri döndü ve Kaliforniya’da bir çiftlik aldılar. Dünyaya gelen üç çocuklarını da burada büyüttüler.

blank

Birkaç yıl önce Violet’te demans belirtileri görülmeye başladı. Floyd her daim onun yanında oldu. Floyd’un da böbrek yetmezliği olduğu ortaya çıktı. Peş peşe gelen kötü haberler çocuklarını ve torunlarını hüzne boğdu. Ancak çiftin arasındaki bağ daha da güçlendi.

67 yıllık evliliklerinin ardından iki aşık birbirlerine sarılarak uykuya daldılar ve bir daha uyanmadılar.Floyd 90 yaşında hayatını kaybetmişti. Onun elini tutarak bir saat sonra hayatını kaybeden Violet ise 89 yaşındaydı.

Arkalarından çocuklarının ve torunlarının gözü yaşlı kaldı.Ancak ikilinin hayalinin el ele tutuşarak son nefeslerini vermek olduğunu bildiklerinden bir bakıma da rahattılar.Kızı Donna Scharton videoda, “Aralarında bir bağ vardı. Bu bağ zamanla güçlendi. Özellikle de son aylarında…” diyor.

Videoyu hemen izleyin:

Böyle hikâyeler gördükçe insanın gerçek aşka olan inancı daha da artıyor. Floyd ve Violet’in aşkı tam anlamıyla bir film gibi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ