Kadınlar Sitesi

100 Yaşındaki Adam Eşinin Elini Son Anına Dek Bırakmadı

100 Yaşındaki Adam Eşinin Elini Son Anına Dek Bırakmadı

İki kişi çok uzun süredir beraber olduklarında aralarında kimsenin açıklayamadığı türden bir bağ oluşur. Onlarca yıl beraber yaşayan çiftler ise bir süre sonra tek bir ruh haline gelirler. Belki de yukarıda bahsedilenler aynı anda hayata gözlerini yuman çiftlerin durumunu açıklıyordur.

Çoğumuz hâlâ hayat arkadaşımızı ve doğru kişiyi arıyor olabiliriz. Bu yaşlı çift hayatları boyunca beraber oldular ve hayatlarının sonunda bile birbirlerine destek verdiler.

blank

 

Reddit’te torunlarının paylaştığı bu hikaye binlerce kişiyi derinden etkiledi.
Yukarıdaki görseller geçen hafta sonunda Reddit’te paylaşıldı. Birbirlerini delice seven çiftin karşılıklı yataklarda yatsalar bile ellerini hiç bırakmadıklarını göreceksiniz.

İsmini vermek istemeyen genç kız Reddit’te yüklediği fotoğrafta, fotoğraftaki kişilerin dedesi ve nenesi olduğunu belirtti.

Kız, “Nenem 96 dedem ise 100 yaşında. Fotoğraf nenemin vefatından birkaç saat önce çekildi. 77 yıldır evliydiler” dedi.

Genç kızın ve ailesinin şu an ne kadar acı çektiğini anlamak zor değil. Ancak nenesinin sevdiği adam ile hayatının sonuna kadar tutkulu bir aşk yaşamış olması onlar için en büyük teselli olacaktır.

blank

Bu kadar içten sevdiğiniz birisini kaybetmek tabii ki hiç de kolay olmamalı. Umarım ki 77 yıllık eşi yanında olmamasına rağmen 100 yaşındaki adam bir an önce kendisini toplar.

Yaşlı adamın önünde yaşayacağı yılları var. Ancak doğanın bir kanunu olarak sıra ona da gelince umarız ki sevgili eşiyle öbür tarafta bir araya gelirler.

blank

Bu tür hikayeleri sık sık internette okuyoruz. Yaşlı çiftler, birkaç saat gibi kısa süreli aralıklarla vefat ediyorlar.

Aslında bu durumun bir adı da var; kırık kalp sendromu.

blank

Belirtileri stres ve hüzün olan sendrom, fiziksel belirtilerini de bir süre sonra göstermeye başlıyor.

Stres ve anksiyetenin gençlerde bile görüldüğünü var sayarsak, eşlerini kaybeden yaşlı kişilerin bu tür bir sendroma yakalanmaları gayet doğal.

Çok sevdiğiniz birisi hastaysa veya ‘kırık kalp sendromu’na sahipse, muhtemelen hastalığın belirtileri sizde de görülmeye başlayacaktır.

blank

Öte yandan böyle olaylar bizi kimi sevip sevmediğini daha iyi anlamamızı sağlıyor.

Birbirlerini seven insanların kötü günlerde birbirlerini teselli etmeleri gerçekten çok güzel bir şey.

Hikayeden etkilendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşarak, sevginin en büyük zorlukların üstesinden bile geldiğini onlara gösterin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ