Kadınlar Sitesi

Hastalığı Yüzünden Annesi Doğumdan Sonra Bebeğini Terk etti – 4 Yıl Çocuğun Hayatı Böyle Değişti

Hastalığı Yüzünden Annesi Doğumdan Sonra Bebeğini Terk etti – 4 Yıl Çocuğun Hayatı Böyle Değişti

Dima Kalekin Ukraynalı bir çocuk.Biyolojik ailesini tanımıyor.Doğduğunda Dima’da hidresefali (beyinde su toplaması) oluştu. Anne ve babası, bebeklerini ilk gördüklerinde acımasızca bir karar aldılar.

blank

Aile bebeği hastanede bıraktı ve bir daha asla geri dönmedi. Dima, Ukrayna’nın Kramatorsk şehrindeki engelli ve öksüz çocukların yer aldığı bir kimsesizler yurdunda yetişti.

blank

Dört yıl boyunca Dima ne kendi başına yemek yiyebildi ne de yürüyebildi. Kimsesizler yurdu çalışanları çocuğun geleceğinin hiç de parlak olmadığını düşünüyorlardı.

blank

2014 yılında Ukrayna’da savaş çıkınca Dima başka bir tehlikeyle karşılaştı. Kimsesizler yurdu savaşın çıktığı alana yakın olduğundan başka bir yere taşınıyordu.Dima, diğer çocuklarla beraber başka bir yere götürüldü.Tam bir hafta boyunca çocuklar ve yurt görevlileri yeterince yiyecek, su ve ilaç bulamadılar.

blank

Çocuklar, Ukrayna’nın ikinci büyük şehri olan Harkov’a götürüldüler. Doktorlar burada Dima’yı görünce boğazları düğümlendi. Savaştan kaçmak onu da olumsuz etkilemişti.

Doktorlar, savaş çıkan bir ülkede aşırı ilgi isteyen bir çocuğun fazla yaşamayacağını düşündüler. Hemen yetkililerle görüşüp çocuğun bir an önce evlat edinilmesi için dua etmeye başladılar.

blank

Dualar kabul oldu. Dima önce başka bir yurda götürüldü. Bunun üzerinden birkaç hafta geçtikten sonra Ernest ve Ruth Chaves ismindeki bir Amerikan çift çocuğu evlat edinmeye karar verdiler. Ernest ve Ruth, Dima’yı görür görmez aşık oldular.

blank

Dima evlat edinildikten sonra hayatı değildi.Ernest ve Ruth daha önce yedi çocuk evlat edinmişti. Bu nedenle evrak işlerinde iyiydiler. Dima’yı bir an önce Vermont’a getirmek için çalışmaya başladılar.Başvurunun iki hafta ardından aile Ukrayna’ya gitti ve Dima’yı da alarak evlerine döndüler.

blank

Dima’nın yeni adı ise Zebediah Chaves oldu.Çocuğun hayatında başına gelen en iyi şey sevgi dolu bir aile tarafından evlat edinilmesi oldu. Vermont’a gider gitmez çocukta gelişme görülmeye başlandı. Evine geldikten birkaç gün sonra çocuk kendi başına yemek yiyebilmeye başladı.

blank

Bunun üzerinden bir yıl geçti ve çocuk şimdi bambaşka biri. Zebediah hatta şimdi konuşuyor da. Hem İngilizce hem de Ukraynaca biliyor.

Harika bir gelişme!

Amerikan doktorlar Zebediah’ın beynini tekrardan inceledikten sonra durumunun daha iyiye gittiğini fark ettiler. İyileşmesine ise olumlu gözle bakıyorlar.

for Ruth

Posted by Ernest Chaves on Freitag, 13. Mai 2016

Zebediah ne kadar mücadeleci bir çocuk olduğunu herkese kanıtlamış.Çocuğun geleceği de parlak gözüküyor. Onu evlat edinen aileyi de ayakta alkışlamak gerek.

Paylaşmayı ihmal etmeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ