Kadınlar Sitesi

Vücudunda Sayısız Doğum Lekesiyle Doğdu – 19 Yıl Sonra Kendisiyle Dalga Geçenlerin Yüzünü Böyle Kızarttı

Vücudunda Sayısız Doğum Lekesiyle Doğdu – 19 Yıl Sonra Kendisiyle Dalga Geçenlerin Yüzünü Böyle Kızarttı

Zorbalık bir insanın tecrübe edebileceği en kötü şeylerden biridir. İlkokuldayken ben de zorbalığa maruz kaldım ve bu nedenle neden olduğu travmayı çok iyi biliyorum.

Almanya’da yaşayan Marika Nagy vücudunda bulunan doğum lekeleri sebebiyle çocukluğundan beri dalga geçildi. Doğduğunda vücudunda devasa boyutlarda yüzlerce doğum lekesi vardı.

blank

Oyunculuğa olan ilgisi nedeniyle neyse ki dalga geçilmesi sonucunda yitirmek üzere olduğu öz güvenini geri kazandı. İleride profesyonel oyuncu olmak isteyen genç kız, kendisi gibi dalga geçilen kızlara ilham olmak için de çeşitli projelerde yer alıyor.

Marika Nagy, doğduğunda vücudunun %60’ı doğum lekeleriyle kaplıydı. Kızın ileride cilt kanserine yakalanma riskini göz önünde bulunduran doktorlar cerrahi müdahaleyle kızın vücudundaki büyük boyuttaki doğum lekelerini aldılar.

Marika’nın ameliyatı başarılı geçti. Ancak genç kızın yaşı ilerledikçe bu sefer de suratında, kollarında ve bacaklarında lekeler çıkmaya başladı. Bu nedenle ilkokulda diğer çocuklardan farklı görünüyordu ve yıllar boyunca kendisiyle dalga geçildi.

Daily Mail’e konuşan Marika, “Okulda çok zorlanıyordum ve hiç arkadaşım olmadı. Bazen tenefüsteyken kızlar beni kenara çekip ‘çok çirkinsin’ derlerdi. Bazense de beni ittirirler hatta tekme atarlardı” ifadelerini kullandı.

Kendisiyle sürekli dalga geçilen Marika’nın öz güveni çok düşüktü.

Ancak her şey Marika’nın oyunculuk dersleri almasıyla değişti. Kendisinin diğerlerinden olumlu anlamda farklı olduğunu düşünmeye başladı.

blank

Marika, “Aldığım oyunculuk derslerinde dram konulu oyunlar ilgimi çekmeye başlamıştı. Bana, başkasıymış gibi davranma fikrini verdi. Birkaç saatliğine doğum lekeleri olan Marika değildim. Aksine mutlu, eğlenceli ve ilginç bir karakterdim” dedi.

“Başka bir karaktere bürünmek” Marika’nın çok işine yaramıştı.

Bir süre sonra mutlu rolü yapmadığının ve aslında gerçekten de mutlu olduğunun farkına vardı.

Tiyatro ve oyunculuk sayesinde genç kız öz güvenini geri kazanmıştı. Artık, kendisini vücudundaki eşsiz lekeleriyle beraber seviyordu.

Bugün 19 yaşında olan Marika, Manchester’da yaşıyor. En büyük hayali ise ünlü bir filmde oynamak ve kendisininkine benzer sebeplerden dolayı düşük öz güveni olan çocuklara yardım etmek. Genç kız, farklı olsalar da her şeyi başarabileceklerini çocuklara kanıtlamak istiyor.

Marika sizce de olduğu gibi güzel değil mi? İlham verici yazıyı arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

Umarız ki bir gün genç kızı ünlü bir film yıldızı olarak görürüz. İyi şanslar Marika!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ