Kadınlar Sitesi

4 Yaşındaki Oğulları Havuza Gittikten 1 Hafta Sonra Hayatını Kaybetti – Aile Şimdi Herkesi Görünmeyen Tehlike Hakkında Uyarıyor

4 Yaşındaki Oğulları Havuza Gittikten 1 Hafta Sonra Hayatını Kaybetti – Aile Şimdi Herkesi Görünmeyen Tehlike Hakkında Uyarıyor

Bütün ebeveynler çocuklarını tehlikelerden korumak için ellerinden geleni yaparlar.Ancak maalesef bazı tehlikeleri önceden kestirebilmek güç olabiliyor. Durumun farkına varıldığında iş işten geçmiş olabiliyor.Bütün ebeveynlerin konu hakkında bilinçlenmesi gerekiyor.

blank

Yaz geldi ve insanlar serinlemek için deniz kıyılarına ve havuzlara akın etmeye başladılar.

blank

Yaz sezonunu en çok seven kişiler de şüphesiz ki çocuklar. Öte yandan ebeveynler çocuklarının başlarına bir şey gelmesin diye deniz kenarındayken bile tedbiri elden bırakmamak zorundalar.Çocuklarınızın ne kadar üzerine titreseniz de bazı tehlikeler önceden kestirilemiyor. 29 mayıs tarihinde 4 yaşındaki Frankie ailesiyle beraber havuza yüzmeye gitti. Aile çok iyi zaman geçirdi. Gözleri her daim Frankie’nin üzerindeydi.Ertesi gün Frankie grip belirtileri göstermeye başladı.

blank

Bunun bir hafta ardından Frankie bağırarak uykusundan uyandı. Saniyeler sonra son nefesini verdi. Frankie’nin babası oğlunun son anlarında hemen yanındaydı. Hemen ambulansı aradı ancak hastaneye yetiştirildiğinde minik Frankie çoktan hayatını kaybetmişti.Doktorlar ve hemşireler, çocuğu hayata döndürebilmek için ellerinden geleni yapsalar da başarılı olamadılar. Frankie’nin annesi Tara çaresiz bir şekilde doktorların son müdahalesini izledi.

blank

İki doktor, anne Tara’nın yanına gelerek acı haberi verdiler.Küçük çocuğun akciğerleri suyla kaplanmıştı. Frankie, ‘Kuru boğulma’ olarak da bilinen ‘ikincil boğulma’ sonucu hayatını kaybetti.İkincil boğulmanın belirtileri zamanında fark edilirse, ikincil boğulmaya maruz kalan kişilerin hayatını kurtarmak mümkün.

blank

Belirtileri:

  • Yüzdükten sonra nefes almakta güçlük çekme
  • Uyku sersemliği ve uyuşukluk
  • Unutkanlık veya harekette değişiklik

Frankie’nin ailesi daha önce böyle bir durumdan haberdar olmadıkları için suçlu hissediyorlar. Eğer haberleri olsaydı muhtemelen çocuklarını kurtarabileceklerdi. Şimdi ise diğer ebeveynleri ikincil boğulma hakkında uyararak masum canları kurtarmak istiyorlar.

İşte Frankie’nin vefatına dair bir haber:

Haberi tanıdığınız bütün ebeveynlerle paylaşın. El ele vererek görünmeyen bu tehlike hakkında herkesi bilinçlendirebiliriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ