Kadınlar Sitesi

Kızını Fırına Kapatıp Öldürmeye Çalışan Anne 14 Yıl Sonra Bakın Ne İstedi

Kızını Fırına Kapatıp Öldürmeye Çalışan Anne 14 Yıl Sonra Bakın Ne İstedi

İstismara uğrayan çocukların haberlerini okumak oldukça can sıkı. Hele ki çocuklar öz anne veya babaları tarafından istismara uğruyorsa durum daha da ciddileşiyor.Neyse ki az sonra göreceğiniz küçük kız sağ salim kurtuldu. Ancak psikolojik yaralarını sarabilecek mi orası bilinmiyor.2002 yılında Melissa ismindeki bir anne 14 aylık kızı Ashley’yi çalışır haldeki fırına koydu ve fırının kapısını kapattı.

blank

Neyse ki Ashley’nin babası Robert kızının çığlıklarını duydu ve kız yanarak ölmekten sonra anda kurtarıldı.

blank

Küçük kız travmatik olayın ardından 28 farklı operasyona girdi. Kollarındaki ve alnındaki yanık izleri ise bugün hala belirgin.Melissa suçunu itiraf edince 25 yıllık hapis cezasına çarptırıldı. Başta kaza olduğunu söylese de daha sonra gerçekleri itiraf etti.

Geçtiğimiz günlerde Ashley, annesinin şartlı tahliyeye başvurduğu haberini aldı.Duyar duymaz şok oldu. Kendisine bunu yapan annesinin salınacak olması ihtimali bile tüylerini ürpertti.Ashley’nin kız kardeşi Courtney ise onunla aynı fikirde değildi. Kız kardeşinin başına bu olay geldiğinde 8 yaşındaydı ve buna şahit olmuştu.Courtney sık sık annesini cezaevinde ziyaret ediyordu ve değiştiğine inanıyordu. Courtney’nin ise Ashley’nin fırına atıldığı yaşta çocukları var.

blank

Duruşmada iki kız kardeşlerin de görüşleri alındı.Ashley, “Annemden nefret etmiyorum ama sevmiyorum da. Onun yüzünü bir daha asla görmek istemiyorum” dedi. Ashley, annesinin şartlı tahliye ile salınması halinde yeğenine de zarar verme ihtimali olduğunu savundu. Kız kardeşinin annesini affettiğini ancak kendisinin annesine asla güvenmediğini ifade etti.

Şimdilerde 15 yaşında olan Ashley liseye gidiyor. Annesi ve babası olarak gördüğü amcası ve teyzesi tarafından büyütüldü.Hakim, Ashley’nin söylediklerinden çok etkilendi ve annenin birkaç yıl daha cezaevinde tutulmasına bunun ardından şartlı tahliyeyi tekrardan değerlendireceklerine karar verdi.

Ashley, annesinin kendisine yaptığından ötürü asla özür dilemediğini söyledi.Yaraları hala gözle görülür olsa da Ashley travmatik olayı unutmaya çalışıyor.Genç kız ileride ise çocuk doktoru olmak istiyor.Melissa’nın salınmaması yerinde bir karar olmuş. Ashley’ye yaptıklarından sonra aksi halde bir karar alınması tuhaf olurdu.

Umarız ki Melissa psikolojik tedavi görür ve düzelir. Normal bir annenin öz kızını fırına kapatması sağlıklı bir hareket değil.Zararsız olduğu görülene dek anne cezaevinde tutulmalı.

Annenin cezası yerinde mi olmuş? Görüşlerinizi belirtmeyi ihmal etmeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ