Kadınlar Sitesi

Doktorlar Yapışık İkizlerin Yaşama Şansının Yüzde 5 Olduğunu Söyledi – İkizler Şimdi 2 Yaşında

Doktorlar Yapışık İkizlerin Yaşama Şansının Yüzde 5 Olduğunu Söyledi – İkizler Şimdi 2 Yaşında

Misty ve Curtis Oglesby çifti, ikizlerini olacaklarını duyduğunda mutluluktan havaya uçtular. Doktor, ultrasonla Misty’nin karnını incelediğinde ise ikizlerin yaşamayacağını söyledi. Yapışık ikizlerin yaşama şansı doktorlara göre %5 ile %25 arasındaydı.Ancak Shylah ve Selah çok mücadeleci miniklerdi. Bugün ikizler, ikinci yaşlarını kutluyorlar.

blank

Misty ve Curtis Oglesby çifti, Misty hamileliğinin 20. Haftasındayken rutin kontroller için hastaneye gitti. Doktor ultrasonda gördüklerine inanamadı. Misty’nin ikizleri olacaktı ancak ikizler yapışıktı. Durum oldukça ciddiydi ve ikizlerin yaşama şansı çok düşüktü.Misty, “En korkunç olanı da belirsizlikti” dedi.

blank

Shylah ve Selah’nın kalbi ve akciğerleri ayrıydı ancak ortak karaciğerleri vardı. Yapışık ikizler konusunda tecrübeli olan doktorlar bile durumun parlak olmadığını söylediler.Yapışık olmalarının yanı sıra, ikizlerden birinin kalbinde rahatsızlık vardı. Doktorlar, kızların yaşama şansının %5 ile %25 arasında olduğunu söyledi. Durumun parlak olmadığı söylenmesine rağmen, Shylah ve Selah’nın anne ve babası, bebeklerinin düzeleceğini düşünüyordu.

Misty, “Mükemmeller. Bence mükemmeller. Onlar benim bir tanem. O kadar tatlılar ki” dedi.Doktorlar, iki ay boyunca ikizleri muayene etti ve operasyona hazırladı. Operasyon toplam 6 saat sürdü ve her şey yolunda gitti.

blank

Yapışık ikiz kız kardeşler sonunda birbirinden ayrıldı. Kalbinde sorun olan küçük kızın ise tedavisine hemen başlandı. İkizlerinin sağlığa kavuştuğunu görüp rahat nefes alan anne ve babası, hemen çocukların gelecekleri hakkında hayaller kurmaya başladılar. Minik bebekleri, herkesin aksini iddia etmesine rağmen hayatta kaldı.

blank

Talihsizliklerin atlatılmasının üstünde iki yıl geçti ve ikiz kardeşler şimdi Indiana’da mutlu ve sakin bir hayat sürüyorlar.Misty son olarak, “Büyüyüp dünyayı keşfetmelerini istiyorum. Çünkü işler yolunda gitmese yanımızda bile olamayacaklardı” dedi.

blank

blank

İşte ikizlerin videosu:

Shylah ve Selah’nın sağlığına kavuşması çok güzel bir haber. Anne ve babasının ne kadar rahatladığını hayal edebiliyor insan. Yazıyı paylaşmayı ihmal etmeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ