Kadınlar Sitesi

Çift Kol Nakli Yapılarak Tarihe Geçen Çocuğun Söylediği Annesini Çok Duygulandırdı

Çift Kol Nakli Yapılarak Tarihe Geçen Çocuğun Söylediği Annesini Çok Duygulandırdı

Zion Harvey isimli çocuk iki yaşındayken enfeksiyon kapması sonucu iki elini ve bir ayağını kaybetti. Altı yıl sonra küçük çocuk yeni ellerine ve ayağına kavuştu.

blank

Ameliyatın üzerinden tam bir yıl geçti. Zion ellerine kavuştuktan sonra en güzel şeyin annesine tekrar sarılmak olduğunu söyleyince annesi gözyaşlarını tutamadı.
Zion isimli çocuk çift kol nakli gerçekleştirilen tıp tarihindeki ilk çocuk. Operasyon geçen yıl temmuz ayında Philadelphia Çocuk Hastanesi’nde gerçekleşti. Operasyonda 40 doktor toplam 10 saat boyunca ter döktü.

Gelişmiş teknoloji sayesinde çocuğun yeni elleri damarları ve atardamarlarına sorunsuz şekilde bağlandı. Kol nakli gerçekleştikten sonra çocuğun tıpkı eskisi gibi damarlarından kan dolaşımı başladı. Kasları da tıpkı eskisi kadar sağlamdı.Başarılı geçen operasyondan 13 ay sonra Zion sapasağlam kollarıyla hayata yeniden tutundu.

Az sonra izleyeceğiniz videoda Zion’un bugünkü halini göreceksiniz. Yapılan söyleşi sırasında küçük çocuk ellerine kavuştuktan sonra yepyeni bir hayatı olduğunu söyledi. Küçük çocuk çok mücadeleci bir ruha sahip!

Sıradışı hikayeyi arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşmayı unutmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ