Kadınlar Sitesi

Komşular Terk edilen Evin Penceresinde Bir Çocuk Gördü – Polis Baskın Yapınca Bakın Neyle Karşılaştı

Komşular Terk edilen Evin Penceresinde Bir Çocuk Gördü – Polis Baskın Yapınca Bakın Neyle Karşılaştı

Çocuk istismarı kapalı kapılar ardında gerçekleştirilen iğrenç bir olaydır. Böylesine bir olay başınıza geldiyse veya tanıklık ettiyseniz yetkililere hiç korkmadan ve utanmadan bildirmeniz gerekiyor.

Az sonra okuyacağınız haber de bununla alakalı. Detroit’in Michigan şehrinde bir kadın penceresinde karşıdaki evde yaşayan çocuğun evinde tuhaf şeyler olmaya başladığını gördüler. Polis olay yerine vardığında acımasız gerçeği öğrendi.

Meğerse evde bir değil birden fazla çocuk varmış.

Çoğumuzun çocukluğunu geçirdiği yerlerde efsanevi komşular ve çevremiz olmuştur. Bütün çocuklar da böyle yerlerde yaşamayı hak ediyorlar.

Geçtiğimiz günlerde Michigan’da terk edilmiş bir evi uyuşturucu kullanıldığı ihbarıyla incelemeye giden polisler, evde hiç uyuşturucu bulamadı. Ancak buldukları şey daha kötüydü.

Terk edilen evin içinde yedi çocuk bulundu. En küçüğü birkaç aylık en büyüğü ise dokuz yaşındaydı. Sefaletin içinde yaşıyorlardı. Evde su, elektrik ve ısıtma bulunmuyordu.

Buna ek olarak evde iki silah ve bir ölü köpek bulundu.

Duruma hem üzülen hem de şaşıran polisler çocukların muayene edilmesi için hastaneye yolladı.

Polis olay yerine varmadan önce Diana Dupree isimli bir komşu gördüklerini Fox 2’ye şöyle aktardı:

“Küçük bir çocuk gördüm. Kaç yaşında olduğunu tam olarak kestiremedim. Belki beş belki de altı yaşındaydı. Üzerinde tişört bile yoktu ve o gün aşırı soğuktu. Çok şaşırdım ama nedenini bilmiyordum. Bir süredir pencerede kimseyi göremiyordum”

Neyse ki çocukların tamamında ciddi sağlık sorunlarına rastlanmadı ve evlat edinilene kadar kimsesizler yurduna yollandılar.

Bu arada polis, babayı gözaltına aldı. Anne ise hala aranıyor.

Çocuk istismarı hiçbir şekilde kabul edilemez.

Çocukların sahip olduklarından daha iyi bir hayata sahip olacaklarını görmek insanın içini rahatlatıyor. Artık kendilerini seven aileleri ve muhteşem hayatları olacak.

Çocuk istismarından şüphelendiğiniz anlarda durumu yetkililere bildirmeniz çok önemli. Sessiz kaldıkça çocuk istismarına yardım etmiş oluyorsunuz. Çocuk istismarı hakkında insanları bilinçlendirmek için yazıyı paylaşın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ