Kadınlar Sitesi

Annesi İki Günlük Bebeğini Terk etti – Hemşireler Nedenini Daha Sonra Anladı

Annesi İki Günlük Bebeğini Terk etti – Hemşireler Nedenini Daha Sonra Anladı

İnsanlar yıllar boyunca çocuk sahibi olmanın hayalini kuruyorlar. Çocuk sahibi olamayanlar ise çocukları olduğu halde onlara kötü davranan veya sokağa davranan aileleri görüp öfkeleniyorlar.Az sonra okuyacağınız hikâyedeki çocuk da hayata bir adım geride başlayanlardan. Daha küçükken ailesi onu terk etmiş.

blank

Minik Gabe Brezilya’da dünyaya geldi. Henüz iki günlükken annesi onu kimsesizler yurdunun önüne bırakıp kaçtı.

blank

Gabe’in geleceği hiç de parlak görünmüyordu. Kimsesizler yurdunda bir anneye en çok ihtiyacı olduğu zamanlarda tek başınaydı.Gabe’in doğuştan elleri ve ayakları yoktu.

blank

Bir gün Janelle Adams, Gabe’in fotoğrafını gördü ve yardım etmeye karar verdi.Janelle çocuğun fotoğrafını gördüğünden beri onu aklından çıkaramadı.

blank

Janelle, Gabe’in kaldığı kimsesizler yurdunu ziyarete gitti ve çocuğu evlat edinmek istediğini söyledi. Ardından evlat edinmek için gerekli yasal prosedür başlatıldı.Evlat edinme süreci hızlı geçmedi. Süreçte birçok evrak işi gerekliydi.Janelle ve eşi Ron, sonunda mutlu haberi aldılar. Çocuğu evlat edinmek için önlerinde hiçbir engel kalmamıştı.Janelle ve Ron, Gabe’i öz evlatları gibi sevdiler. Çocuğun ilk günden itibaren üzerine titrediler.

blank

Gabe 12 yaşına geldiğinde kolları ve bacakları olmamasına rağmen yaşıtlarının yapabildiği her şeyi yapmaya başladı. Tek başına kıyafetlerini giyebiliyor, yiyip içebiliyor ve hatta yüzüyordu.Gabe, “Tek başıma yapabiliyorum. Hiç de zorlanmıyorum” dedi.Çocuğun anne ve babası, ona her şeyi öğreterek hayatı boyunca kimsenin yardımına ihtiyacı kalmamasını sağladı.

blank

Gabe’in babası, “Gabe’e sınırsız özgürlük ve seçim hakkı verdik. Özgürlüğünü hiçbir zaman kısıtlamadık” dedi.Ancak bazen zorlandığı da oldu. Kolunuz ve bacağınız olmadan bazı şeyleri doğal olarak yapmakta zorlanıyorsunuz. Gabe yüzmeye bayılıyordu.Ailenin Gabe’i evlat edinmesindeki nedenlerden biri de çocuğun hayatını kurtarmaktı. Ancak daha sonra Gabe’in onların hayatını kurtardığı gerçeği ortaya çıktı. Gabe sayesinde hem anne hem de baba hayata farklı açılardan bakmayı öğrendiler. Gabe onlara asla pes etmemeyi öğretti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ