Kadınlar Sitesi

65 Yaşında 13 Çocuğu Ve 7 Torunu Vardı – Ultrasona Girince Doktorlar Gözlerine İnanamadı

65 Yaşında 13 Çocuğu Ve 7 Torunu Vardı – Ultrasona Girince Doktorlar Gözlerine İnanamadı

Annegret Raunigk, 2005 yılında Almanya’nın en ünlü annesi oldu. 55 yaşındaki kadın bir kız çocuk dünyaya getirdi.Öğretmen olan Annegret yine bu sene emekliye ayrıldı. 5 farklı eşinden 13 çocuğu vardı.Kadın 65 yaşında tekrardan hamile olduğunu açıklayınca tekrardan gündeme geldi.

blank

Doktorlar çocuğu dünyaya getirmesinin aşırı riskli olduğunu söyledi.Yine de Annegret çocuğunu dünyaya getirmekte kararlıydı.Doktorları şaşırtan 65 yaşında hamile kalması değil aslında ultrasonda gördükleriydi.Emekli öğretmen Annegret Raunigk’in 17 çocuğu ve 7 torunu var.12 yıl önce 55 yaşındayken çocuk dünyaya getirince gündeme gelmişti. Hamileliği Almanya basınında geniş yer bulmuştu.

Annegret Raunigk eleştirilere aldırmadı ve kendisine iyi baktığını söyledi.2015 yılında, Annegret 65 yaşındayken tekrardan hamile olduğunu açıklayınca insanlar çok şaşırdı.Doktorlar, ultrasonda gördüklerine inanamadılar.Annegret de dördüzleri olmasını beklemiyordu.Ukrayna’da tüp bebek tedavisine giren kadın bebeklerini Berlin’de doğurdu. Doktorlar doğumun beklediklerinin aksine sorunsuz geçtiğini aktardı.

Kadın hamileliğinin 26. haftasında sezaryen ile doğum yaptı. Üç oğlu ve bir kızı oldu.Bebekler dünyaya geldikten sonra birtakım sorunlar oluşsa da ikinci ayda taburcu edildiler.Bugün bebeklerin hepsi sağlıklı.

blank

Anne taburcu edildikten sonra eve döndü. 10 yaşındaki kızı Leila kardeşlerini görünce sevinçten havaya uçtu.Annegret’in şimdi 17 çocuğu var ve en yaşlısı 46 yaşında.Leila, Daily Mail’e “Erkek veya kız kardeşim olsun istiyordum” dedi.Bazıları bu yaşta anne olmanın sağlıklı olup olmadığını hala tartışıyor.

Annegret, RTL’ye “Hakkımda atıp tutuyorlar. Galiba hayatlarında daha ilginç şeyler yok. Hiç umursamıyorum” dedi.Annegret Raunigk’in ayrıca yedi torunu var. Hatta torunlarından bazıları çocuklarından daha yaşlı.

blank

Annegret şimdilerde on yaşındaki kızı ve yeni doğan dört bebeğine bakıyor. Yaşına rağmen son derece enerjik.“Hiç endişelenmiyorum. Kendime iyi bakıyorum. Çocuk büyütmek konusunda da yeterince tecrübem var” dedi.Annegret kısa süre içinde Berlin’den Höxter’e taşınarak çocuklarını burada büyütmek istiyor.

İnsanlar kadını eleştirse de onun hayatına saygı duymak gerek.Bu yaşta çocuk sahibi olmak ister miydiniz? Görüşlerinizi bildirmeyi unutmayın.

Aileye sağlık ve mutluluk diliyoruz. Paylaşmayı ihmal etmeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ