Kadınlar Sitesi

Bebeğin Önce Suratı Yandı Sonra Soyuldu – Şimdi Annesi Diğer Ebeveynleri Tehlike Hakkında Uyarıyor

Bebeğin Önce Suratı Yandı Sonra Soyuldu – Şimdi Annesi Diğer Ebeveynleri Tehlike Hakkında Uyarıyor

Yaz sıcakları kendini hissettirmeye başladı. Dışarıya çıkmadan önce güneş kremi sürmeyi unutmayın. Özellikle de bebekleriniz ve çocuklarınızın ciltlerine. Güneş, hassas ciltleri daha çabuk etkiliyor.Rebecca Cannon, bir yaşındaki kızıyla beraber dışarıya çıktı. Anne hem kendisine hem de kızına 50 faktörlü güneş kremi sürdüğünden içi rahattı. Rebecca, bebeğinin suratının kızardığını ve soyulmaya başladığını görünce endişelenmesi gerekenin güneş olmadığının farkına vardı. Şimdi diğer ebeveynleri uyarıyor.

blank

Rebecca, 50 faktörlü güneş kreminin kızını güneşten koruyacağını düşünmüştü.

Ancak kızının suratı kızarmaya ve soyulmaya başlayınca güneş kremlerinin güvenilir olmadığını anladı.Rebecca, kızıyla beraber dışarıya çıkmadan önce 50 faktörlü güneş kremi sürdü. Ertesi gün kızının suratı yanmaya ve soyulmaya başladı. Rebecca, “Gün geçtikçe kızımın suratı daha da kızarmaya başladı. Bir gün sonra suratı şişti. Suratı kıpkırmızıydı. Ayrıca suratı da soyulmaya başladı” dedi.

blank

Rebecca hemen kızını doktora götürdü. Doktor, yaptığı muayene sonrası çocuğun ikinci dereceden yanığı olduğunu söyledi. Doktora göre bunun asıl nedeni güneş kremiydi. Öte yandan çocuğun güneş kremine alerjisi olma ihtimali de vardı.

blank

Rebecca daha sonra diğer ebeveynleri de bilgilendirmek için Facebook’ta bir gönderi paylaştı:

 

blank

blank

blank

blank

Herkesin Kyla’nın durumunu soruyor. Kızım neyse ki taburcu edildi. Bu sabah suratında aşırı şişme olsa da şimdi daha iyi durumda. Konu hakkında ben de araştırma yaptım. Bizimkine benzer birçok olayla karşılaştım. Aşağıdaki fotoğraflar da dünden bugüne kadar çekilenler. Banana Boat marka güneş kreminin üzerinde 50 faktör olduğu yazıyordu. Şirketten yetkili bir isimli görüştüm ve bana güneş kreminin parasını iade edeceklerini söylemekle yetindiler.

Rebecca Cannon, kızının suratına Banana Boat Kids SPF50 marka güneş kremi sürmüştü. Bundan böyle güneş kremi almadan önce kesinlikle doktorunuza danışın.

Kendinizi güneşten korumak çok önemli. Ancak her güneş kremine de güvenilmiyor. Daha önce de ifade ettiğimiz gibi kullanacağınız veya alacağınız güneş kremi hakkında doktorunuza danışın. Diğer ebeveynlerin de haberdar olması için paylaşın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ