Kadınlar Sitesi

Anne Üç Siyahi Bebek Dünyaya Getirdi – Aileyi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Anne Üç Siyahi Bebek Dünyaya Getirdi – Aileyi Görenler Gözlerine İnanamıyor

2017 yılına girmemize rağmen ırkçılık dünyamızı kirletmeye devam ediyor.İnsanların bir ailenin nasıl görünmesi gerektiğine dair dar görüşlü düşünceleri olabiliyor.Aaron ve Rachel Halbert de bu dar görüşlü düşüncelere maruz kaldılar. Ayakta alkışlanmalar gerekirken insanlar tarafından eleştirildiler.Halbert çifti önce iki çocuk evlat edindi. Daha sonra ise embriyo donasyonundan haberdar olunca bu tekniği kullanmak istediler.Çocukların cildinin ne renkte olacağını ise umursamadılar. Hemen bir sperm bankasını ziyaret ederek embriyo donasyonu yardımıyla ikiz bebek sahibi olmaya karar verdiler.

Kendilerini ise bir sürpriz bekliyordu.

blank

Aaron ve Rachel Halbert çifti uzun süredir bebek sahibi olmaya çalışıyorlardı ancak Rachel sağlık sorunları nedeniyle gebe kalamıyordu.

Bunun yerine bir erkek ve bir kız olmak üzere iki çocuk evlat edindiler.Evlat edinişleri insanlar tarafından eleştirildi. Çünkü çocuklar siyahiydi. Aaron, Washington Post’a “Özellikle güneyde yaşayan insanların, siyahi çocukları olan beyaz bir çift hakkında yaptıkları yorumları çok iyi biliyoruz. Markete gittiğimizde bize ters ters bakan yaşlı bir teyzenin olacağını da hep biliyorduk” dedi.

blank

Aaron ve Rachel ise aldıkları karar ve küçük ailesiyle çok mutlular.Çift, embriyo donasyonu hakkında haberdar olduklarında bunun harika bir fikir olduğunu düşündüler.Rachel’a 15 yıldır bekletilen iki embriyo nakledildi.Çocuklarının siyahi olacaklarını biliyorlardı. Böylelikle daha önce evlat edindikleri siyahi çocuklarıyla iyi anlaşabileceklerdi.

Aaron, “Uzmanlar da bu kararımıza saygı duydular. Böylelikle çocuklar birbirleriyle iyi anlaşabileceklerdi” dedi.Altı hafta sonra Honduras’ta yaşayan ve embriyo naklini gerçekleştirecek doktoru ziyarete gittiler. Gittiklerinde ise bir sürprizle karşılaştılar.Rachel, “Yetersiz İspanyolca ile doktorla konuşmaya başladık. Doktor, iki embriyo nakli için bize emin olup olmadığımızı sordu. Biz de ‘Tabii ki eminiz’ dedik” dedi.

Çift daha sonra embriyolardan birinin ikiye bölündüğünü öğrenince şok oldu. Rachel üçüzlere hamileydi ve bu onlar için harika bir haberdi.Doğum son derece başarılı geçti ve Rachel üç bebek dünyaya getirdi. Böylelikle beş siyahi çocukları oldu.

Aaron, “Bu süreç boyunca bizlere destek olan ve aldığımız kararı destekleyen ailemiz ve dostlarımız olduğundan dolayı çok şanslıyız. Biz hayalimizdeki hayatı yaşıyoruz. Diğerleri için normal görünmeyebilir ancak aldığımız kararın ülkemize de örnek olacağını düşünüyoruz” dedi.Aaron, “Eşimin hamileliği esnasında kıvırcık saçları olan siyahi kızımın ve oğlumun, eşimin karnını öpmeleri beni çok duygulandırdı. Her gece doğacak kardeşlerine ‘iyi geceler’ diyorlardı. Şimdi ise uzun süredir bekledikleri kardeşlerinin yanlarından bir an olsun ayrılmıyorlar” dedi.

Harika görünmüyorlar mı?

Aaron ailesini şöyle tanımlıyor:

“Embriyo donasyonu gerçekleştiren yakın dostlarımızın ailelerinin ‘Birleşik Devletler’ gibi görünmesi istediklerini duyuyorduk. Ben ise aileme baktığımda bu tablonun haricinde cennetten bir parça görüyorum.”Çocuklar renklerine ve ırklarına bakılmaksızın sevilmeli.

Halbert ailesinin hikâyesini tanıdıklarınızla paylaşarak diğer çocuk sahibi olmak isteyen ailelere ilham olmalarını sağlayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ