Kadınlar Sitesi

Oğluyla Kahvaltı Eden Baba Aracının Sileceğinde Bulduğu Nottan Çok Etkilendi

Oğluyla Kahvaltı Eden Baba Aracının Sileceğinde Bulduğu Nottan Çok Etkilendi

Hemen hemen her gün içimizi karartacak savaş, yoksulluk, cinayet ve diğer üzücü haberleri izliyoruz.

Bu nedenle içimize su serpecek haberler okumak hepimize iyi geliyor. Özellikle insanların yardımseverliğine ve nazikliğine dair haberler okuduğumuzda, insanlığın ölmediğini bir kez daha anlıyoruz.

blank

Böyle güzel haberler nadir olsa da hâlâ dünyada iyi yürekli insanların olduğu bir gerçek. Geçen gün bir baba ve küçük oğlunun tecrübe ettiği bir olay dünyada hâlâ iyi insanların olduğunun bir diğer kanıtı oldu.
Kevon Smith Sr. Ohio’daki bir restoranda üç aylık oğluyla beraber kahvaltı yapıyordu.

Birden yaşlı bir çiftin onlara doğru sevgi dolu gözlerle baktığını gördü.

blank

Kevon şaşırdı ve neler olduğunu anlayamadı.

Oğluyla beraber restorandan çıktığında daha da şaşıracağı bir şeyi gördü. Arabasının sileceklerine bir kağıt parçası sıkıştırılmıştı.

blank

Kevon’un aracının cam sileceklerine bırakılan kağıt parçasında, “Bugünkü hesabınızı eşim ve ben ödemek istedik. Tanrı oğluna sağlık versin ve oğlunla mutlu bir hayat geçirin. Böyle iyi bir baba olmaya devam et. Mason Ailesi.”

blank

Yaşlı çift Kevon’un iyi bir baba örneği olmasından etkilenmişti. Kevon da yaşlı çiftin yaptığı hareketten çok duygulandı. Babasız büyüyen Kevon ileride oğlu olursa ona çok iyi bakacağına ve babalık edeceğine dair kendine söz vermişti.

Kevon, Cleveland19 News’e “Tanıdığım birçok baba çocuklarıyla yakından ilgilenmiyor. Bazı babalar ilgisizken, benim gibi bazı babalar da çocuklarının üzerine titriyor” dedi.

Kevon kendisine yapılan iyiliği tanımadığı birisine iyilik yaparak ödeyeceğini ifade etti. Ayrıca oğlu büyüdüğünde muhtemelen bu olayı ona hep anlatacak. Samimi, ender görülen ve yürekleri ısıtan bir iyilik örneği.

blank

Sizce de hepimiz tanımadığımız insanlara böyle ince jestler yapsak iyi olmaz mıydı? Yaşanan bu olay beni çok etkiledi ve herkesin okuması için paylaşmak istedim. Siz de paylaşarak buna benzer iyiliklerin çoğalmasını sağlayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ