Kadınlar Sitesi

Doktorlar Zamanında Teşhis Koyamayınca 2 Yaşındaki Kız Hayatını Kaybetti – Aile Şimdi Diğer Ebeveynleri Uyarıyor

Doktorlar Zamanında Teşhis Koyamayınca 2 Yaşındaki Kız Hayatını Kaybetti – Aile Şimdi Diğer Ebeveynleri Uyarıyor

Kenley Ratliff 2 yaşında ve mutlu bir çocuktu.Aile kızlarını birden kaybetmeleriyle mahvoldu. Kenley maalesef hayatını kaybetti.Şimdi Kenley’nin annesi, diğer ebeveynleri görünmeyen bu tehlike hakkında uyarıyor.

blank

Kenley, ailesiyle beraber Indiana’da yaşıyordu. Her 2 yaşındaki çocuğun sevdiği gibi bahçede oynamaya bayılıyordu. Kenley’nin eğlencesi bir anda hayatını kaybetmesine neden oldu.Çimin içinde yatan bir tehlike minik kızın hayatına mal oldu.

blank

Bir gece aniden Kenley’nin ateşi çıktı. Ailes çocuğu hemen acile götürdü. Doktorlar başta çocuğun boğazında enfeksiyon olduğuna kanaat getirdi. Çocuğun iyileşeceğini düşünerek ilaç yazarak çocuğu eve yolladılar. Ancak çocuğun durumu hiç de iyiye gitmiyordu. Hastaneye bir kez daha gittiler ve bir kez daha eve yollandılar.Kenley’nin durumu daha da kötüye gitti. Ateşi arttı, elleri şişti ve vücudunun her yerinde kızarıklıklar oluştu.Aile dostları Nichol Kirby, WISH’e “Çocuklarını çaresizce izlemek her anne ve babanın en büyük kâbusudur” dedi.

blank

30 mayıs tarihinde Kenley’nin ebeveynleri küçük kızı tekrardan acile götürdü. Doktorlar sonunda kızın durumunun basit bir enfeksiyondan ibaret olmadığını düşünmeye başladılar. Bu sefer kıza antibiyotik verdiler.

Kıza, kayalık dağlar benekli humması teşhisi koyuldu. Hastalık insanlara keneler aracılığıyla geçiyor. Belirtileri arasında yüksek ateş, kızarıklıklar ve bakteriyel enfeksiyonlar yer alıyor. Kenley’nin hastalığı beynini etkiliyordu.

Kenley’nin ailesi hemen kızlarının tedavi masraflarını karşılamak için sosyal bağış kampanya sitesi GoFundMe üzerinden bir kampanya başlattı.Kampanyanın açıklamasında, “Şu anda solunum cihazı sayesinde hayatta. Onun her daim yanındayız ve moral vermeye çalışıyoruz. Umarız ki bir mucize olur ve bebeğimiz kurtulur” yazıyordu.

blank

Maalesef Kenley 3 Haziran tarihinde hayatını kaybetti. Bekledikleri mucize gerçekleşmedi. Aileye solunum cihazının fişinin çekilmesi için teklifte bulunuldu. Kenley Ratliff, annesi, babası ve kardeşlerinin yanındayken uykusunda can verdi. Sadece 2 yaşındaydı.Aile hala yas tutarken bir yandan da bu tehlikeli hastalık hakkında diğer ebeveynleri uyarıyor.Anne, “Amacımız bu hastalık hakkında bütün ebeveynleri bilinçlendirerek masum çocukların hayatını kurtarmak” dedi.

blank

Kenelerin her yıl kaç kişinin ölümüne neden olduğunu bazı insanlar maalesef bilmiyor. Ailenin uyarısını ve yazıyı onlarla paylaşarak konu hakkında bilgilenmelerini ve bilinçlenmelerini sağlayın.

Keneleri tespit etmek zor olabiliyor. Bu nedenle kenelerin neden olduğu hastalıkların belirtilerini bilmek gerekiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ