Kadınlar Sitesi

Kekiğin mucizevi faydaları

Kekiğin mucizevi faydaları

Kekiğin mucizevi faydaları…

Dünya mutfaklarında çok yaygın olarak kullanılmakta olan kekik aynı şekilde sağlık açısından da sayısız fayda sağlamaktadır. Kekik içerdiği bitkisel besinler, mineraller, bileşen ve vitaminler yardımcıyla sağlığımıza çok fazla katkıda bulunmaktadır.

Sinirsel gerginliği gideren, mikropları öldüren, ağrıları kesen kekik tam bir afrodizyak görevi görüyor. Yemeklere lezzet veren kekik şifa deposu çıktı. Gerilimi azaltan, mikrop öldürücü özelliği bulunan kekik kan akışını kuvvetlendirip, cinsel isteği ve gücü de artırıyor.

blank

Kekiğin faydalarından bazıları şöyle:
Diş ağrılarında: Kekik yağından ağrıyan dişe konulabilir.

Kulunç ağrılarında: Yağı ağrıyan yere sürülünce ağrıyı keser.
Sancılarda: Bitkisini kaynatıp suyundan içilebilir. Kaynamış suya birkaç damla yağından ilave edilebilir.

blank

Soğuk algınlığında: Kekik, vücuttan solunum yoluyla atılır. Solunum yoluyla atılırken buradaki zararlı bakterileri öldürücü (antiseptik) bir etkisi vardır.

Aknelerde: Akne tedavisinde temizleyici ve iyileştirici etkileri görülür.
Enfeks iyonlarda: Gırtlak ve bademcik iltihaplarında iyileştirici özelliği vardır.

Öksürükte: Dezenfekte edici ve balgam söktürücü olarak kullanılır. Öksürük ve üst solunum yolları iltihabında çay ve gargara biçiminde kullanılmalıdır.

Ciğerleri açar: Akciğer ve bronşlar, mide ve bağırsaklar kekiğin başlıca kullanım alanlarıdır. Boğmaca, öksürük, astım, romatizma ve birçok hastalıklara karşı çay içiminin yanı sıra kekik banyoları da çok yararlıdır.

blank

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ