Kadınlar Sitesi

Zayıflamak İçin Bunları Yapıyorsanız Vazgeçin!

Zayıflamak İçin Bunları Yapıyorsanız Vazgeçin!

Herkesin istediği kiloya ulaşması her zaman pek mümkün olmuyor. Ama bazen yapılan hatalar kilo vermek yerine daha da kilo almanızı hatta hasta olmanızı bile sağlayabilir. Zayıflamak için yapmanız gerekenler arasında az sonra sayacaklarımız varsa bunlardan hemen vazgeçmelisiniz. Sağlığınız elden gidebilir ve daha da kötüsü hızla kilo almaya devam edebilirsiniz. Onunun için bu saydıklarımıza özellikle dikkat etmelisiniz.

blank

Sabah aç karnına limonlu su içmeyin!

Eğer tansiyon hastasıysanız bu içtiğiniz limonlu su yüzünden bütün günün mahvolabilir. Hem tansiyonunuz düşer hem de tansiyonunuzu yerine getirmek için tuzlu şeyler yemek zorunda kalabilirsiniz. Bu durum vücutta su ihtiyacını arttırır ve o gün boyunca bütün dengeniz bozulur.

blank

Pirinç yemeyi bırakın! Pirinç pilavından vazgeçmelisiniz. Özellikle akşamları. Hem şeker oranı ile size zarar veren pirinç yerine bulgur kullanmalısınız. Bağırsak çalıştıran bulguru tercih ederek hızlı kilo vermeye başlayabilirsiniz. Ancak pirinç yemeye devam ederseniz, kilo vermek için harcadığınız tüm emekler boşa gidebilir!

blank

Ara öğünde abur cubur yemekten vazgeçin! Ara öğün dediğiniz badem, meyve ya da cevizden oluşur. Ama bunların hepsi için bir ölçü vardır. Bir kâse badem yememelisiniz ya da 3 tane muz yememelisiniz. 7-8 tane badem ya da bir küçük muz tüketerek ara öğünde kan şekerinizi dengeleyebilirsiniz.

blank

Kahvaltıyı geç yapmak ve kahvaltıda az yemek oldukça yanlış! Günün en önemli öğünü olan kahvaltınızı iyi yapmalı ve bağırsakları harekete geçirecek olan besinleri tüketmelisiniz. Güzel bir yeşil çay ve yanında 2 dilim ekmek, beyaz peynir, zeytin ve salatalık domates ile muhteşem bir kahvaltı yapabilirsiniz.

Zayıflama hapı kullanmak oldukça yanlış! Çalışan metabolizmayı bile durdurduğunu bildiğimiz zayıflama haplarından uzak durun! Hem sağlığınızı tehlikeye atmış olursunuz hem de gerçekten zayıflamak yerine ölüme kadar giden sonuçlara yol açmış olursunuz!

blank

Zayıflamak istiyorsanız, öncelikle günlük hareket oranınızı arttırın. Yürüyüşler yapın ya da spora başlayın. Ardından sağlıklı beslenme programlarına katılın. Günlük öğünlerinizi ayarlayarak hem sağlıkla kilo verebilir hem de daha genç kalabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ