Kadınlar Sitesi

Çift Bir Aracın İçinde Battaniyeye Sarılı Ve Üzerinde Not Olan Bebeği Gördü – Notu Okuyunca Çok Öfkelendiler

Çift Bir Aracın İçinde Battaniyeye Sarılı Ve Üzerinde Not Olan Bebeği Gördü – Notu Okuyunca Çok Öfkelendiler

Evlat sahibi olmak beraberinde büyük sorumluluk getiriyor. Ancak bazı ebeveynlerin bu sorumluluğu layıkıyla yerine getiremiyorlar.Yeni Zelanda’da çekilen bir bebeğe ait fotoğraf görenleri öfkelendiriyor.

blank

Olay dört yıl önce meydana gelse de sosyal medya sayesinde tekrardan gündeme geldi.

Fotoğraf, Yeni Zelanda’nın Porirua ilçesindeki Pak’n Save isimli bir marketin park alanında çekildi. Bir çift aracını park etti ve tam markete girecekken gözlerine bir şey çarptı.

Battaniyeye sarılı bir bebek aracın içinde üzerinde bir notla bırakılmıştı.

Notta şunlar yazıyordu:

“Annem şu anda markette alışveriş yapıyor. Bana bir şey olduğunu görürseniz aşağıdaki numarayı arayın.”

Çift, bebeği görünce anne gelene kadar aracın başında beklemeye karar verdiler. Kısa bir süre sonra annenin geleceğini düşünüyorlardı.

Uzun süre geçti ve anne geri dönmedi. Çift, aracı açmaya çalıştı ancak kapılar kilitliydi. Bebeği fark eden diğer insanlar da aracın etrafında toplanmaya başladılar.

İki kişi daha bebeğin başında beklemeye başladı ve anneyi aradılar. Neyse ki anne sonunda geldi ve bebeğin hiçbir sorunu olmadığı ortaya çıktı.

DJ Polly Gillespie daha sonra fotoğrafı Facebook’ta paylaştı ve insanlar öfke dolu tepkiler verdiler. Bir gün içinde binlerce insan fotoğrafa yorum yazdı.

Bir kişi yorumunda, “Kusura bakmayın ama bu büyük bir sorumsuzluk. 14 yaşının altındaki çocuğu bu şekilde bırakamazsınız” dedi.

Diğerleri ise anneyi eleştirenleri haksız buldu. Hikâyenin tamamını bilmediklerinden bir şey söyleyemeyeceklerini ifade ettiler.

Sosyal hizmet görevlisi Sue Campbell, Daily Mail’e bebeği araçta bırakmanın tehlikelerinden bahsetti.

Campbell, “Bebekler çok çabuk susarlar. Yeni doğmuş bir bebeğin de en büyük sorunu budur. Öte yandan güvenlik sorunu da var. Bu yaşta bir bebek yardıma ihtiyacı olsa bile kimseden yardım isteyemez” dedi.

Fotoğraftan anlaşıldığı kadarıyla neyse ki o gün sıcak değilmiş ve yağmur yağıyormuş. Ancak araçların içi çabucak ısınabiliyor. Aracınızda bebeğiniz, çocuğunuzu veya evcil hayvanlarınızı asla bırakmayın!

Annenin yaptığı sizce de sorumsuzca mı? Görüşlerinizi yorum olarak ifade etmeyi unutmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ