Kadınlar Sitesi

Meşhur Çocuk Yazarı Roald Dahl’dan Anne ve Babalara 9 Faydalı Tavsiye

Meşhur Çocuk Yazarı Roald Dahl’dan Anne ve Babalara 9 Faydalı Tavsiye

İsveçli bir ailenin çocuğu olarak İngiltere’de büyüyen Roald Dahl, müthiş hayal dünyasıyla ve kalemiyle hepimizin çocukluğunda en az bir kitabıyla hayatımıza girmiştir. Charlie’nin Çikolata Fabrikası’ndan, Koca Sevimli Dev’e, Matilda’dan Yaman Tilki’ye kadar tüm eserleriyle her yaştan okuyucunun ama elbette ki en çok çocukların zihinlerine en büyüleyici yolculukları yapmasını sağlamıştır.

blank

1 – “Lütfen, yalvarıyorum. Gidin televizyonunuzu çöpe atın ve boşalan yere güzel bir kütüphane kurun.”

2 – “Kitaplar onu yeni dünyalara götürüyor ve heyecan dolu hayatlar yaşamış şaşırtıcı insanlarla tanıştırıyordu.”

3 – “Çocuklarınıza ne kadar risk alma olanağı tanırsanız, kendilerine bakmayı o kadar iyi öğrenirler.”

4 –  “Sihire inanmayanlar, onu asla bulamayacaktır.”

5 –  “Büyüdüğünüzde ve kendi çocuklarınız olduğunda şu önemli şeyi hatırlayın lütfen. Ağırbaşlı bir anne-baba hiç de eğlenceli değildir. Bir çocuğun istediği ve hak ettiği anne-baba şöyledir: ÇILGIN”

6 – “İyimser biri asla çirkin olamaz. Kafanın içindeki iyi düşünceler yüzünde güneş ışıkları gibi parlar ve hep güzel görünürsün.”

7 – “Güçlüklerle karşılaşan, zor günler yaşayan küçük çocuklara umulmadık bir sağduyu gelir, bir de bakarsınız kafayı çalıştırıyorlar, zorlukların üstesinden gelmeye çabalıyorlar.”

8 – “Babam, sizin eğitim görmüş dediğiniz adamlardan değildi. Hayatında yirmi kitap okuduğundan bile şüphe ederim. Ama harika bir masal anlatıcısıydı. Her gece, bana bir uyku masalı uydururdu ve en güzelleri de diziye dönüşen ve geceler boyu sürenlerdi…”

9 – “Eğer televizyonu kaldıracak olursak, Sonra nelerle oyalayacağız Sevgili çocuklarımızı? Lütfen açıklayınız!”

Bilmiyor musunuz? Çok hızlı ve yavaş söylüyoruz: OKURLARDI… HER ZAMAN! OKURLARDI… DURMADAN! İnsan ne kadar okursa doyamaz o kadar kitaba! İnsan hayatının yarısı Hiç düşünmeden kitap okumaya ayrılmalı.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ