Kadınlar Sitesi

Şırnak’ta rekor kıran düğün halayı

Şırnak’ta rekor kıran düğün halayı

Şırnak’ın Uludere ilçesinde Özgür ve Nurten Ürün, 3 gün 3 gece süren bir düğün ile dünya evine girdi. Yöresel rengarenk kıyafetli genç kız ve erkeklerin halayı drone ile görüntülendi.

blank

Şırnak’ın Uludere ilçesinde Özgür ve Nurten Ürün, 3 gün 3 gece süren muhteşem bir düğün ile dünya evine girdi.Yöresel kıyafetleri ile düğüne katılanların oluşturduğu uzun halaylar renk cümbüşü yarattı.

blank

Bir dönem terör ve şiddet olaylarıyla anılan Uludere ilçesine bağlı Ödül Mahallesi Muhtarı Goyan Aşireti’ne mensup Mehmet Ürün, oğlu Özgür Ürün için dillere destan bir düğün yaptı.Cuma günü başlayan ve 3 gün 3 gece süren düğüne, ilçedeki protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile binlerce kişi katıldı.

blank

3 gün boyunca sabah erken saatlerinde başlayan düğünde, yöresel giysili gençler, akşam saatlerine kadar Kürtçe ve Türkçe müzikler eşliğinde uzun zincir oluşturarak halaylar çekti.Halay zincirlerinin görüntüleri, özel olarak kiralanan ve izinli uçurulan drone ile görüntülendi.

blank

Düğünde, halay çeken davetlilere damat ve gelin de eşlik etti.

blank

blank

blank

blank

blank

[AdSense-A

blank

blank

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ