Kadınlar Sitesi

5 Yaşındaki Çocuk Kucağına Kardeşini Alarak Komşusunun Kapısını Çaldı – Komşu Duyduklarına İnanamadı

5 Yaşındaki Çocuk Kucağına Kardeşini Alarak Komşusunun Kapısını Çaldı – Komşu Duyduklarına İnanamadı

Arizona’nın San Tan Valley ilçesinde yaşayan Sal Cicalese sıradan bir çocuk değil.Beş yaşındaki çocuk bir kahraman. Yaptığı cesurca hareketle interneti ünü giderek artıyor.

blank
Jessica Penoyer, kapısının tıklatıldığını duydu.Kapıyı açtığında karşısında kucağında kız kardeşini taşıyan komşunun oğlu Sal Cicalese’yi gördü.Jessica Penoyer, ABC15 Arizona’ya “Kapıda kucağında bebek görünce başta oyuncak sandım. Sonra kardeşi olduğunu anladım” dedi.

blank

Ancak kucağındaki oyuncak bebek değildi. İki aylık kız kardeşiydi.ABC15 Arizona’nın haberine göre çocuk komşuları Jessica Penoyer’a “Annem duş alırken öldü. Bize sen bakar mısın?” demiş.

blank

Jessica durumun ciddi olduğunu öğrenince hemen ambulansı aradı.Neyse ki çocuğun annesi çocuğun zannettiği gibi ölmemişti. Anne duş alırken sadece nöbet geçirmiş.

Durum karşısında ne yapacağını bilemeyip komşularına giden beş yaşındaki çocuğun hareketi internete çığ gibi düştü.

blank

Annesinin öldüğünü sanan Sal hemen harekete geçmişti.Hemen bir tabure kapıp duvara yasladı. Bu sayede garajın boyunu aşan kapısını açabildi.

blank

Beş yaşındaki çocuk kız kardeşini battaniyeye sararak komşularının yolunu tuttu.

blank

Ambulans olay yerine hızlıca vardı ve Sal’ın annesine ilk müdahale burada yapıldıktan sonra hastaneye götürüldü.Beş yaşındaki çocuk böyle bir şey yapmasa belki de annesi bugün yaşıyor olmayacaktı.Sal’ın annesi Kaitlyn, ABC15 Arizona’ya “Oğlum hayatımı kurtardı. Yardıma gelmeseler düştüğüm küvetin içinde boğulacaktım” şeklinde konuştu.

blank

Sal’ın cesurca hareketi ödüllendirildi.İtfaiyeciler tarafından ‘yılın itfaiyecisi’ seçilen miniğe sertifika ve baret verildi.İtfaiyeciler ve sağlık görevlileri şimdi Sal’ın hikâyesini gittikleri her yerde anlatarak çocuklarına acil durumlarda ne yapmaları gerektiğini öğretmelerini istiyor.

blank

Sal’ın haberini hemen izleyin:

Akıllı miniğin cesurca hareketini paylaşmayı ihmal etmeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ