Kadınlar Sitesi

Hatipoğlu, Zina Eden Evli Kadına Öyle Bir Cevap Verdi ki!

Hatipoğlu, Zina Eden Evli Kadına Öyle Bir Cevap Verdi ki!

Nihat Hatipoğlu’nun programına canlı yayına iken katılan kadının söyledikleri izleyicileri olduğu kadar Nihat Hocayı’da şok etti!
Evli olduğunu söyleyen kadın konuşmaya başlamakta önce çok zorlandı.
Canlı yayına katılan kadın; Hocam ben çok çıkmazdayım ve çok çaresizim diye söze başladı. Öyle zorlanıyordu ki konuşurken, kelimeler ağzından bile çıkmıyordu. Kadın şöyle dedi;

blank

– Hocam çok utanarak bu soruyu size sormak istemiyorum ama diyorlar ya hani erkek aldatır.

– Evet

– Hocam ben çok vicdan azabı çekiyorum ben evliliği bitirmeyi düşünüyorum hocam.

– Erkek aldatır, o cümleyi niye kullandınız onu anlamadım?

– Genelde hani diyorlar ya erkek aldatır işte evine döner . Ama ben istemeyerek bu boşluğa düştüm hocam. İstemeyerek bu hataya düştüm ve vicdanen çok rahatsızım. Evliliğimi bitirmeyi düşünüyorum.

– Siz şuan evlisiniz ve evli olmanıza rağmen böyle yanlış bişey yaptınız.

– Evet

Nihat Hatipoğlu bu cevabı alınca önce ne diyeceğini şaşırdı, daha sonra;

– Vicdan azabı çekmen lazım tabiki. Çocuklarınız var mıdır ?

– Var 3 tane hocam.

– Niye böyle bi yanlış yaptın peki ?

– Bilmiyorum hocam bilmiyorum bilmiyorum. Çok pişmanım.

– Peki sizinle düşüp kalkan bu ahlaksız herif evli midir bekar mıdır ?

– Evli.

– Evet. Yazıklar olsun. Ona da size de dedi ve şunları söyledi; Bir hata yapmışsınız ama hepimizin diyeceği şey günahların döneceği şey tövbedir. Tövbe edeceğiz yüce ALLAH’a döneceğiz. Bilin ki ALLAH’ın en nefret ettiği günah evlilerin zinasıdır. Yani bir insan kocasıyla anlaşamıyorsa boşanır. Ondan sonra kendisine bir yol bulur ama zina Hz. Peygamber bir hadisinde diyor ki ;

ALLAH Gayyu dur. ALLAH kıskançtır. Bu ne demek?

– ALLAH kulunun, evli olan kulunun özellikle zina etmesini bundan dolayı nefretle karşılar. Bu insanın nikahı olur şu olur bu olur o ayrı mesele. Onu oturup konuşuruz tartışırız yani ayrıca bi nikah olmuş olur ne bileyim gider bekardır.

Boşanmıştır. Piyasaya çok ilan edemez nikahını birisiyle beraber olur. Bunun bir izahı var deriz . Nikah kıyılmıştır. Efendim müsaittir bu evliliğe. Bi engel dini bir engel yoktur. Ama evlilik bağı devam ediyorken bunu yapması en büyük günahlardan birisidir. Sizin yapabileceğiniz benim söylebileceğim tek şey tövbe ve istiğfardır, ALLAH’a yönelmektir.Başka ne yapabilirim ?

– Hocam yuvayı dağıtmak istemiyorum ama. Bu yolda da her gün her gün vicdan azabından.

– Sen yuvayı dağıtmışsın zaten (!). Bu tür şeyler yapmakla yuva dağıtılmış oluyor zaten.Erkekte yapsa aynı kadında yapsa aynı. Nikahsız olan beraberliklerden bahsediyorum, altını bir daha çiziyorum.

– Hocam ben çok ALLAH yolundaydım sohbetlere giderdim, namazımı kılardım, kandil gecelerinde sabahlardım. Ben ölümümü düşünürdüm böyle bişey düşünmezdim. Hocam ALLAH aşkına ben ne yapıpta kendimi temizleyebilirim.

Ben size bişey söyleyeceğim diyen hatipoğlu bu günaha düşmemenin en büyük reçetesini de vermiş oldu; Hz. Peygamber ; sizi töhmette tutacak ortamlardan uzak durun diyor. Bunun çözümü bu.Onun için cennette ağacı yasaklarken ALLAH adem ile havvaya diyor ki ; bu ağaca yaklaşmayın. Yemeyin demiyor yaklaşmayın diyor. Eğer yerseniz şu olur bu olur. Ama yaklaşmayın yaklaşırsan sonunu alamazsın. Kur’an İslam diyor ki ;

– ey kadın ve erkek tek başınıza büyük bir oda da bir ortamda sizi gayrimeşu yakınlaştıracak bir ortam içinde bulunmayın diyor. Açık söylüyor. Sen, sizi kandırıp evli olmanıza rağmen resmi ve dini nikahınız devam ediyor olmasına rağmen yakınlaşmaya çalışan bu utanmaz kişiyle zinaya açılacak yolda yalnız başınıza kalmasaydınız, ortamı müsait hale getirmeseydiniz bu noktaya gelemezdiniz. Doğrumu ??

Doğrudur hocam.

Doğrudur yani buna dikkat edecez. ALLAH bişey yasaklamışsa var bi bildiği. Kadın yayında konuşurken zaman zaman ağlamaktan konuşamadı. Rabbim bizleri bu büyük günaha düşürme, Düşenler var ise onlara nasuh tevbe nasibet.

Çağımızın en büyük hastalığı haline gelen zinanın en büyük tetikleyicisi SOSYAL MEDYA Doğru kullanılmayan sosyal medyadan dolayı boşanmalar %38 oranında arttı.

Lütfen paylaşarak başkalarınında örnek almasını sağlayalım…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ