Kadınlar Sitesi

Bebeklerini Bakıcıya Bırakan Çift Eve Geldiklerinde Gözlerine İnanamadılar

Bebeklerini Bakıcıya Bırakan Çift Eve Geldiklerinde Gözlerine İnanamadılar

Oregon’da yaşayan Alicia Quinney ve Joshua Marbury çifti bebek bakıcıları telefonlarına cevap vermediği sırada akşam yemeği yiyorlardı. 1 yaşındaki oğulları ve 3.5 yaşındaki kızlarını bebek bakıcısına bırakmışlardı.
blank
Maalesef endişelerinde haklı çıktılar. Çift eve geldiğinde bebek bakıcısının uyuduğunu oğulları Jacob’un ise hıçkırarak ağladığını gördüler.

Ertesi gün ise Jacob’ın suratında morluklar oluştu. Bebek bakıcısı tarafından fiziksel şiddete uğramıştı. Oregon yasalarına göre çocuklarının bakıcıları tarafından şiddete uğradığını kanıtlayamıyorlardı. Alici ve Joshua da çareyi Facebook’ta buldu.

Mart ayında gerçekleşen hadise, Joshua’nın yasalara olan inancını kaybetmesi ve durumu Facebook’ta paylaşması üzerine yeni yeni yankı buldu.

Joshua ve Alici akşam yemeklerinden eve döüşlerinde 1 yaşındaki oğulları Jacob’ın hıçkırarak ağladını gördü. Bakıcıyı eve yollayarak çocuklarıyla ilgilenmeye başladılar. Ertesi gün Jacob’ın suratında morluklar gözlerinde ise kanlanma vardı.
Hemen Jacob’a hastaneye götürdüler. Doktorlar bebeğin fiziksel şiddete uğradığını doğruladı. Hatta fiziksel şiddet sonucu çocuğun ölebileceğini bile söylediler.

Aile hemen polise gitti. Jacob için darp raporu alındı. Alici ve Joshua polisten hiç haber alamadı. Birkaç hafta geçtikten sonra polisi aradılar ancak suçlunun yakalanamayacağını söylediler.
Oregon yasalarına göre bakıcının suçlu bulunması için çocukta darp izlerine rastlanması ve çocuğun bundan acı çekmiş olması gerekiyormuş. Darp izleri olmasına rağmen çocuğun konuşamıyor olması üzerine bunun bakıcı tarafından yapıldığının kanıtlanması zormuş.

Aile hala olayın şokunda ve durumu atlatmaya çalışıyor. Oregon Live’a konuşan Alicia, “Yasalara olan inancımı yitirdim. Suçlunun yakalanamaması bizi hayal kırıklığına uğrattı” dedi.
blank
Joshua suçlunun yasalar gereği yakalanamaması üzerine Facebook’ta sitem dolu bir mesaj yayınladı.

Mesajının bir bölümünde, “HİÇKİMSE bir çocuğa böyle davranamaz ve çocuğum konuşamıyor diye bundan kolayca yırtamaz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ