Kadınlar Sitesi

Ebeveynleri Cansız Bebeklerinin Elini Asla Bırakmadı. Birkaç Saat Sonra Mucize Gerçekleşti.

Ebeveynleri Cansız Bebeklerinin Elini Asla Bırakmadı. Birkaç Saat Sonra Mucize Gerçekleşti.

Avustralyalı Kate Ogg ikizlerini erken dünyaya getirmek zorunda kaldı. Doktorlar anne Kate ve baba Dave’e hemen kötü haberi verdiler. İkiz bebeklerden Jamie ölmüştü. Aylardır bu günü bekleyen ailenin günü tam bir kabusa dönmüştü.

blank

Kate doktorların dediklerine aldırmadı ve ölü bebeğinin elini bir an olsun bırakmadı. Birkaç saat sonra mucize gerçekleşti.2010’un mart ayında anne Kate henüz hamileliğinin 27. haftasındayken Emily ve Jamie adlarını verdikleri bebeklerine erken doğum yaptı.

İlk olarak Jamie dünyaya geldi. İki dakika sonra da Emily dünyaya geldi. Jamie’nin monitöründe bir anda uyarılar çıkmaya başladı. Doktorlar bir şeylerin ters gittiğini anlayıp hemen bebeğin etrafına toplandılar. Anne Kate kötü bir şeyler olduğunu düşündü ve içine bir ateş düştü.

blank

Doktorlar Jamie’yi kurtarmak için 20 dakika boyunca soluksuz uğraştılar. Ancak en sonunda gerçekle yüzleştiler. Bebek ölmüştü. Bebeğin anne ve babası kahroldu. Bebeklerine elveda etmek için doktorlardan izin istediler.

Kate, Daily Mail’e “Bebeğin nefes alıyormuşcasına bir ses çıkardığını gördüm ama doktorlar bunun doğru olamayacağını ifade ettiler. Doktorların odadan ayrılmasını isteyerek bebeğime elveda etmek istedim. Vücudu kaskatı kesilmişti ve buz gibiydi. Onu ısıtmak istedim” dedi.

Kate, eşinden üstündekini çıkarmasını ve bebeğe sarılarak onu ısıtmasını istedi. Anne de aynı şekilde bebeğe sarılmıştı.

blank

Kate, bebeğini iki saat boyunca göğsünde ısıttı. Sarıldı ve sırtını sıvazladı. Anne, Jamie’ye, ikiz kardeşi Emily’nin sağlıklı olduğunu ve onun da bir an önce hayata dönmesini böylece hep beraber eve gideceklerini söylerken ağlıyordu.

Jamie, kısa kısa soluklanmaya başladı. Doktorlar ise bunun bir refleks olduğunu ve anneye umutlanmaması gerektiğini söyledi.

Çift, yıllardır çocuk sahibi olmaya çalışıyordu. Jamie’ye kaybetme fikri bile onlar için kabul edilemezdi. Bebekleri henüz vazgeçmemişti.

Annesinin koynunda saatlerce durduktan sonra Jamie birden düzenli biçimde nefes almaya başladı. Başta Kate buna inanamadı. Doktorlar da Jamie’nin yaşadığını görünce gözlerine inanamadılar.

blank

Baba David, “Böyle güçlü ve zeki bir eşim olduğu için o kadar şanslıyım ki… Annelik iç güdüsüne güvenerek yapması gerektiğini düşündüğü şeyi yaptı. Eğer yapmasaydı, Jamie şu an yaşıyor olmayacaktı” dedi.

Kate ve David’in sayesinde mucize gerçekleşti. Birkaç saat önce cansız yatan bebek canlandı.

blank

Hastanede birkaç saat gözetim altında tutulduktan sonra bebek evine götürülmeye hazırdı.

blank

Jamie ve Emily şu anda 6 yaşında. İki çocuk da gayet sağlıklı. Bir de küçük kardeşleri oldu.

Kate ve David, doğum sırasında nefessiz kalması sebebiyle Jamie’nin zihinsel bir sorunu olacağından şüphelense de yapılan testler sonucunda hiçbir olumsuz bulguya rastlanmadı. O, en az 6 yaşındaki yaşıtları kadar sağlıklı.

blank

Jamie’nin sağlıklı bir yaşam sürdürüyor olmasına çok sevindim. Eğer annesi bu kadar inatçı olmasaydı ve ona sıkı sıkı sarılmasaydı, Jamie bugün yaşıyor olmayacaktı.

Jamie’nin haber kanallarında yayınlanan hikayesini aşağıdan izleyebilirsiniz:

Jamie’nin hikayesinden etkilendiyseniz paylaşmayı ihmal etmeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ