Kadınlar Sitesi

14 Haftalık Bebek Bu Yüzden Hayatını Kaybetti – Bütün Ebeveynlerin Okuması Gerekiyor

14 Haftalık Bebek Bu Yüzden Hayatını Kaybetti – Bütün Ebeveynlerin Okuması Gerekiyor

Anneler, yeni doğan bebeklerinin üzerine titrerler. Aslında bu ömürleri boyunca devam eder. Çocukları onlar için asla büyümez. Anneler hala çocukları ilk doğduklarındaki gibi korurlar.

Ancak bebeklerini ne kadar korusalar da hiç beklenmedik kazalarla karşılaşılabiliyor. Mesela bir bebeğin, başındaki taçtan dolayı hayatını kaybedebileceğini kim düşünebilirdi?

Acı olay İskoçya’nın Glasgow şehrinde gerçekleşti. Olay sosyal medyaya sızsa da haberlere konu olmadı.

Bir kadın sosyal medyadaki gönderisinde, arkadaşının 14 haftalık kızının başındaki taçtan dolayı hayatını kaybettiğini paylaştı.

Bebek tacı, bebeklerin daha sevimli görünmesi için harika bir aksesuar olsa da maalesef bundan sonra bebeğinize taç takarken bir kez daha düşüneceksiniz.

Sosyal medyadaki gönderiye göre, gönderiyi paylaşan kişinin arkadaşı bebeğini arabayla dolaştırmaya çıkmış. Anne, havanın güneşli olması nedeniyle bebek arabasının önünü kapatmış. Bebeğin kafasında ise o sırada taç varmış. Taç bir şekilde bebeğin kafasından düşüp ağzını ve burnunu kapatıp nefes almasını engellemiş.

Anne, ses çıkmayan bebeğinden eve gelene dek hiç şüphelenmemiş. Bebeğinin yorgun düşüp uyuduğunu sanmış. Ancak eve gelip bebeğini arabadan çıkarınca nefes almadığını fark etmiş. Doktorların yaptığı incelemede de bebeğin nefes alamadığından dolayı hayatını kaybettiği kanıtlanmış.

Gönderi, sosyal medyada herkes tarafından paylaşılmaya başlandıktan hemen sonra silinmiş. Geriye ise sadece gönderiye ait bir fotoğraf kalmış.

İşte o gönderide yazanlar:


“Bütün yeni doğum yapan annelerin dikkatine,

Bebeklerine, taç takan annelerin bunu kesinlikle okuması gerekiyor. Arkadaşım, 14 haftalık bebeğini bebek arabasının içindeyken kaybetti. Bebek arabasında uyuyan bebeğin başındaki taç, bebeğin kafasından kayarak ağız ve burnunu kapatmış. Bebek nefes alamadığından dolayı hayatını kaybetmiş. Bebek sadece 30 dakikalığına arabadaymış.

. . . “

Gönderi, binlerce kişi tarafından paylaşıldıktan hemen sonra nedensiz olarak kaldırıldı. Nedenini kimse bilmese de bu gönderi yeni anne olanlar için büyük bir uyarı niteliği taşıyor.

Tedbiri elden bırakmayın ve çocuğunuza taç takmayın. Yazıyı tanıdığınız yeni çocuk sahibi olmuş bütün anne ve babalarla paylaşmayı ihmal etmeyin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ