Kadınlar Sitesi

Fedâkar Anne, Vefat Eden Kızının Kalbinin Sesini Artık Başka Bir Çocuğun Göğsünde Dinliyor.

Fedâkar Anne, Vefat Eden Kızının Kalbinin Sesini Artık Başka Bir Çocuğun Göğsünde Dinliyor.

Her anne babanın en büyük kabusudur…

7 yaşındaki Jade bisiklet sürerken, küçük kıza bir araba çarptı. Anne Debbie kızının yaşayamayacağını biliyordu. Jade’in bisikleti çimlerin üzerinde, Jade ise bisikletin hemen yanında yatıyordu. Debbie kızını kontrol ettiğinde hiçbir şansının olmadığını anladı. Olay yerine hızlıca gelen ambulans küçük kızı hastaneye götürdü. Doktorlar, kızın beyin ölümünün gerçekleştiğini açıkladı.

blank

Debbie çok sevdiği kızına zor da olsa veda edecekti. Sonra çok güzel bir karar verdi.

Debbie, kızı Jade’in organlarını üç farklı çocuğa bağışladı. Organ bağışı yaptıkları çocuklardan biri kimsesizdi ve adı Nellie Mai’ydi. Nellie çaresizce yeni bir kalp bekliyordu. Doktorlar, Nellie’nin ailesinin iznini almadan yasal olarak kalp nakli yapamıyorlardı. Kız ise ailesi onu apansızın terk ettiğinden yapayalnızdı.
Daha sonra Jeff ve Sarah Evans çifti, Nellie’yi evlat edinmeye karar verdi.

blank

Nellie en sonunda evlat edinildi. Doktorlar, yeni ailesinin iznini alarak Jade’in kalbini Nellie’ye naklettiler. Kız, sevinçten şaşkına döndü.

Nellie’nin üvey babası Jeff, kızına kimin organ bağışı yaptığını merak etmeye başladı. On yıl sonra bir şekilde Debbie’yi buldu ve yaptığı fedakarlık karşısında teşekkür etti. Debbie, kızı Jade’in kalbini Nellie’ye bağışlamasa, bir türlü çocukları olmayan Jeff ve Sarah çiftinin evlat edinecekleri Nellie çoktan ölmüş olacaktı.

Jeff, “Jade’in kalbi olmasa, Nellie birkaç gün içinde ölecekti” dedi.

Nellie ve ailesinin, anne Debbie’yle buluşmasında duygu dolu anlar yaşandı. Şu an 10 yaşında olan Nellie tişörtünü çıkardı ve kalbini Debbie’ye dinletti. Anne, Nellie’nin kalbini dinleyerek bir kez daha ölen kızı Jade’i yanında hissetti.

Debbie’nin yaptığı merhametli davranış karşısında Jade’in hatırası hala yaşıyor. Nellie her nefes aldığında, hayatını kurtaran Jade’i hatırlıyor.

Hikayeden etkilendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ