Kadınlar Sitesi

Yeni trend! Kahvaltıda altın yiyorlar

Yeni trend! Kahvaltıda altın yiyorlar

Yeni trend! Kahvaltıda altın yiyorlar
ABD’de son dönemde özellikle kahvaltıda tercih edilen bir fırın ürünü olan tatlı çörek ‘donut’lar, altınlarla süslenmeye başladı. Brooklyn, Williamsburg’da bir fırın üzerine yenebilir altın yapraklar olan donut piyasaya sürdü. Washington’da da yine 100 dolarlık içinde yenebilir elmas olan bir donut üretildi.

Brooklyn’deki fırından yapılan açıklamada, bunu her zevke hitap etmek amacıyla yapıldığı ve gelir seviyesi yüksek kişileri hedef aldığı belirtildi.

Üzerinde yenebilir altın parçaları olan donutlar da oldukça pahalı. 12 taneli kutularda satılan ürünlerin toplamı 1000 dolara geliyor. Yani ürün başına verilen fiyat ortalama 100 dolar, bu da 300 liranın üzerinde bir rakama denk geliyor.

Donutların üzerine dökülen altınlar 24 ayar.
Yeni trend! Kahvaltıda altın yiyorlar
Fırının sosyal medya üzerinden paylaşımları ise eleştirilere de maruz kaldı. Fırın sahipleri ise bu eleştirilere tepkili.

ASIL PAHALI OLAN ALTINLAR DEĞİL
Fırıncılara göre ise ürünün asıl pahalı olmasına neden olan şey üzerindeki altınlar değil, içeriğinde kullanılan malzemeler.

Fırın sahipleri, dört donut üzerine dökülen altın yaprakların maliyetinin 80 dolar olduğunu söyledi.

Forbes dergisi, altın yapraklı ürünü denediklerini ve tadını beğendiklerini belirtti.

YALNIZ DEĞİLLER

ABD’de 100 dolarlık altınlı donutlar sadece Manhattan sınırlarında satılmıyor.

Washington’ın kuzeyindeki West Kelowna’da bazı girişimciler 40 yıldır faaliyet gösteren ama bir süre kapalı kalan bir fırını yeniden açtı ve promosyon amacıyla üzerinde altın yaprakların olduğu 100 dolarlık farklı bir donut ürünü piyasaya sürdü.
Donutopia adıyla satılan ürünün içinde yenebilir elmas, 26 ayar yine yenebilir altın yapraklar ve pahalı başka içerikler de kullanıldı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ