Kadınlar Sitesi

Bu bebek iki kez doğdu!

Bu bebek iki kez doğdu!

Bu bebek iki kez doğdu!

ABD Teksas’ta, anne karnındaki 6 aylık bebeğin kuyruk sokumunda tümör tespit edildi. Fetus karından çıkarılıp tümör temizlendi. Yeniden rahme konulan bebek 3 ay sonra dünyaya geldi.
ABD’deki Teksas Çocuk Hastanesi’nde, kuyruk sokumu kemiğinde neredeyse bedeni büyüklüğünde bir tümör gelişen 23 hafta 5 günlük bebek, anne karnından çıkarıldı ve tümörü ameliyatla alındı. Operasyonun ardından, müdahale edilen fetus rahme geri yerleştirildi.

12 hafta sonra Lynlee Hope adı verilen bebek ‘ikinci kez’ ve sağlıklı olarak dünyaya geldi. İki çocuk annesi Margaret Boemer üçüncü çocuğuna hamileliği sürecinde, önceki hamileliklerindeki gibi rutin kontrollerinden birine gittiğinde, doktorlar ultrasonda anne karnındaki bebeğin kuyruk sokumu kemiğinde oldukça büyük bir tümörün geliştiğini fark etti.

Doktorlar, hamileliğin sonlandırılması ihtimalini devre dışı bırakarak 2 yöntem üzerine yoğunlaştı. Bebeğe ya laparoskopik yöntemle anne karnında müdahale edecekti ya da ‘açık yöntem’ denilen ve karına yapılan kesi ile rahme ulaşılmasını sağlayan yöntemle operasyon yapılması düşünüldü. Sonunda anne karmından çıkarılan fetus 5 saatlik bir ameliyatla tümörden temizlendi. Fetus tekrar rahmin içine konularak kesi dikildi. Sıkı biçimde bebeğin gelişimi takip edildi. 12 hafta sonra Lynlee Hope dünyaya geldi. Lynlee şu an beş aylık sağlıklı bir kız bebek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ