Kadınlar Sitesi

Bu Bomboş Tren Hattının Sadece 1 Yolcusu Var ve Onun İçin Bu Hattı Açık Tutuyorlar!

Bu Bomboş Tren Hattının Sadece 1 Yolcusu Var ve Onun İçin Bu Hattı Açık Tutuyorlar!
blank

Bir tren hattı düşünün. Bu hatta sadece tek bir tren iki istasyon arasında çalışsın. Günde de yalnız iki defa sefer yapsın. Ve sadece tek müşterisi olsun. Gerçek olamaz, değil mi?blank

  • Ama bu olay gerçek! Bahsettiğimiz müşteri bir lise öğrencisi kız! Tren sabah kızımızı evinin yakınındaki istasyondan alıp okulunun yakınındaki istasyona bırakıyor. Akşam da tam tersi şekilde kızımızı okuldan evine getiriyor. Sefer saatleri de kızımıza göre düzenlenmiş.

    Siz sormadan biz söyleyelim; burası Japonya’nın en kuzeyindeki adası olan Hokkaido. Ada çok sapa bir noktada olduğu için yıllar içinde nüfusu ve tren kullanımı azalmış.Demiryolu yönetimi üç yıl önce bu hattı kapatmayı düşünmüş. Yaptıkları incelemede sadece tek bir kişinin treni kullandığını, onun da okula bu şekilde gidip geldiğini öğrenmişler. Ve burası çok önemli: Kız mezun olana kadar hattı açık tutmaya karar vermişler!blank

  • Japonlar, hükümetlerinin bu davranışını öve öve bitiremiyorlar. Şöyle diyorlar:“Benim için elinden gelenden bile fazlasını yapan bu ülke için neden canımı vermek istemeyeyim?”“Her vatandaş önemlidir”“Hiçbir çocuk geride bırakılmayacak!”

    Son olarak belirtelim; kızımız bu Mart ayında mezun olacakmış. Tren seferleri de onun mezuniyetiyle birlikte durdurulacak.

    İnsana verilen değer denince aklımıza bundan sonra bu örnek gelecek!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ