Kadınlar Sitesi

Üçüzleri Dünyaya Getirmek İçin Hastaneye Yetiştirildi – Doktor Üçüzlere Bakınca İnanamadı

Üçüzleri Dünyaya Getirmek İçin Hastaneye Yetiştirildi – Doktor Üçüzlere Bakınca İnanamadı

Üçüzleriniz olacağını öğrendiğinde haliyle şaşırırsınız Doktorlar 23 yaşındaki Becki-Jo Allen’a müjdeli haberi verdiğinde kadın şaşırdı kaldı.Beck-Jo doğum esnasında bir başka sürprizle daha karşılaştı. Meğerse çocuklar tek yumurta üçüzüymüş. Bunun gerçekleşme ihtimali 200 milyonda birmiş.

İki yıl önce Becki-Jo Allen ve Liam Tierney aldıkları müjdeli haberi kızları Indiana ile paylaştı. Artık abla olacaktı.İngiltere’nin Liverpool şehrinde yaşayan aile kızlarına kardeş istiyordu ancak üçüzleri olacağını tahmin edemediler.

Hamileliğinin ilk haftalarında Becki-Jo hastalandı ve başı ağrımaya başladı. Ultrasona girince üçüzleri olacağını öğrendi.Becki-Jo, Liverpool Echo’ya “Hayatımın en büyük sürpriziydi! Sülalemizde üçüzleri olan kimse yok. Haliyle çok şaşırdık” dedi.

Hamileliğinin 31. haftasında Becki-Jo sezaryenle Roman, Rocco ve Rohan’ı dünyaya getirdi. Bebeklerin her biri 1.5 kiloydu ve altı haftalarını yoğun bakımda geçirdiler.

Üçüz hamilelik oldukça riskli olarak görülüyor. Hamilelik süreci boyunca ve doğum esnasında komplikasyonlar oluşabiliyor. Üç bebeğin de hayatta kalması nadiren görülen bir olay.

Üç bebek de zamanla kilo aldı ve sağlığına kavuştu. Altı haftanın ardından da taburcu edildiler.

Doktor, bebeklerin tek yumurta üçüzü olmadığını söyledi. Bebekleri gören herkes ise onların birbirine çok benzediğini söylüyordu. Becki-Jo konuyu daha da araştırmaya başladı.

Yapılan testlerin ardından Roman, Rocco ve Rohan’ın gerçekten de tek yumurta üçüzleri olduğu ortaya çıktı.Tek yumurta üçüzlerinin dünyaya gelme olasılığı epey düşük.

Üçüz bebeklerin dünyaya gelme olasılığı epey düşük. Mesela ABD’de 2015 yılında sadece dört ailenin tek yumurta üçüzleri oldu.

Roman, Rocco ve Rohan birbirlerine inanılmaz benziyorlar. Becki-Jo yine de onları ayırt edebiliyor.Becki Jo, “Sadece uyurlarken onları ayırt edemiyorum. Onun haricinde hepsinin farklı kişiliği var. Bir de hepsinin kaşlarının arasında doğum lekesi var. Roman’ın doğum lekesi daha koyu. Rohan’ın bacağında da leke var” dedi.

Üçüzlere haftada 130 bebek bezi gidiyor. Ebeveynlerini ne kadar meşgul ettiklerini tahmin edebilirsiniz.6 yaşındaki Indiana da kardeşlerini çok seviyor ve onlarla gurur duyuyor.

Becki-Jo, “Indiana kardeşlerini çok seviyor. Hiç kıskanmıyor. Onun için biraz üzülüyorum aslında. Üç erkek kardeşle büyümek zor olsa gerek” dedi.

Çocuklar epey ilgi çekeceğe benziyor.

Aileye mutluluk ve sağlık diliyoruz. Paylaşmayı unutmayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ