Kadınlar Sitesi

Üç Çocuk Annesi Kadın Tır Şoförünün Bıraktığı Bahşiş Sonrasında Gözlerine İnanamadı

Üç Çocuk Annesi Kadın Tır Şoförünün Bıraktığı Bahşiş Sonrasında Gözlerine İnanamadı

Kari Anthony, Nebraska’daki Quaker Steak & Lube isimli bir barda çalışıyor. Üç çocuk annesi, aileyi geçindirmek için gece gündüz çalışıyor.

Bara gelen müşterilerden biri üç çocuk annesi kadının durumunu öğrendi ve gece gündüz çalışıyor olmasını ödüllendirmek istedi.

blank

Kari için barda sıradan bir gündü. Bir tır şoförü bara bir şeyler içmeye geldi. Bilmedikleri şey ise adamın ne kadar altın kalpli olduğuydu.

Yoğun geçen günün ardından kadın ve tır şoförü çok yorulmuştu. Bir an önce eve gidip ailelerine kavuşmak istiyorlardı.

blank

Bir süre sonra ikili çocuklarından bahsetmeye başladı. Kari, çocuklarına dünyadaki her şeyi sunabilmek istediğinden bahsetti. Ardından tır şoförü yakında zaman vefat eden annesinden bahsetti.

blank

Tır şoförü son içkisini içtikten sonra yola koyulmak üzere masadan kalktı. Ödemesi gereken tutar 89 dolardı. Kadın da içten içe bahşiş bekliyordu.

Adamın bıraktığı bahşişi gören kadın şok oldu. Tır şoförü 1.000 dolar bahşiş bırakmıştı.

Kadın, büyük meblağdaki bahşişi bırakmak zorunda olmadığını söyledi. Ancak adam ısrar etti.

blank

Kari bunu hemen kabullenmedi. Barın yöneticisine giderek durumu anlattı. Yönetici de tır şoförüyle konuşarak verdiği bahşişin miktarından emin olup olmadığını sordu.

Tır şoförü kibarca ne yaptığı çok iyi bildiğini ve üç çocuk annesine bahşişi bırakmak istediğini ifade etti.

Adam, kadını dinledikten ve yalnız üç çocuk annesi olarak çektiği zorlukları öğrendikten sonra böylesine bir bahşiş bırakmayı düşünmüştü.

blank

Kari sonunda bahşişi kabul etti. Tır şoförü, bu bahşişle çocuklarına bir şeyler alabileceğini söyledi. Kadın da öyle yapacağına dair söz verdi. Aile, eskiden gidemedikleri bir markete alışverişe gittiler.

Kadın son olarak, “Normalde, maddi durumumuzdan dolayı buradaki markete gidemiyoruz. Ancak şimdi cömert tır şoförünün bıraktığı bahşiş sayesinde marketten her istediğimizi aldık. O kadar minnettarım ki…” dedi.

Tır şoförünün altın gibi kalbi varmış gerçekten. Aynı fikirdeyseniz paylaşın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ