Kadınlar Sitesi

Bebeğini Emziriyor Diye Restorandan Kovuldu – Anne İntikamını Böyle Aldı

Bebeğini Emziriyor Diye Restorandan Kovuldu – Anne İntikamını Böyle Aldı

Elizabeth Herzo, Georgia ismindeki bebeğini hamileliğinin 32. haftasında dünyaya getirdi.Minik kız doğduğunda 1.5 kiloydu. Taburcu edilmeden önce bir süre yoğum bakım ünitesinde kaldı.Georgia şimdilerde ise beş aylık ve sağlığı yerinde.Elizabeth, çocuğuyla ilk kez restorana gitti.Yemek yerken kızı Georgia’yı emzirmeye başladı.Restoran sahipleri bunu hoş karşılamadı.

blank

Restoranın sahibi, Elizabeth bebeğini emzirirken yanına geldi. Omzuna yavaşça dokundu ve üstünü örtmesini söyledi.Elizabeth öfkelenip restoranı terketti. Bundan önce restoran sahibine yasalardan bahsetti.

blank

Lowa kanunlarına göre bir kadının restoran da dahil olmak üzere kamuya açık alanlarda bebek emzirmesi yasal.Georgia doğduğunda bir takım sorunlar yaşadığından dolayı da Elizabeth rahatça nefes alabilmesi için emzirdiği esnada bebeğinin üstünü örtmüyor.

blank

Elizabeth, konu hakkında herkesin farklı görüşlere sahip olduğunu düşünse de annelerin bebeklerini rahatça emzirebilmelerini savunuyor ve insanlardan destek bekliyor.

WQAD’ye “Bazılarına tuhaf gelebilir. Ancak ben bir anneyim ve bebeğimi emzirmem gerekiyor. İnsanların bunu anlamasını bekliyorum” dedi.

Anne söylediklerinde son derece haklı.

Her anne bebeğini rahatça emzirebilmeli. İnsanların buna tepki göstermesi gerçekten tuhaf.

Böyle haberi paylaşmaya ve insanları benzer konular hakkında bilinçlendirmeye devam edeceğiz.

Bebeklerini emzirmenin annelerin en doğal hakkı olduğunu düşünüyorsanız lütfen paylaşın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ