Kadınlar Sitesi

Sinüzit ve Solunum Yolu Alerjilerini Geçiren Şifalı Tedavi

Sinüzit ve Solunum Yolu Alerjilerini Geçiren Şifalı Tedavi

Özellikle kış aylarında oldukça şiddetli yaşanan sinüs ağrısı, soluklanmanızı zorlaştırarak gerçekten de can sıkıcı bir sorun olabilir. Ağrı kesiciler nadiren yardımcı olabiliyor ve kimyasal ürünler ise, içerdiklerinden ötürü genelde sorunu daha da kötüleştiriyor. Ancak sorununuza, herhangi bir yan etki olmadan yardımcı olabilecek ve tedavi edebilecek doğal bir çözüm olduğunu da bilmenizi isteriz.

blank

Bu tedavi, Hintliler tarafından yüzyıllardır sinüziti ve burun tıkanıklığını tedavi etmek için kullanılmaktadır.

Sinüslerinizdeki ve akciğerinizdeki mukus miktarını oldukça azaltacak, bağ ağrılarınızı hafifletecek, nefes almanızı kolaylaştıracak ve horlama sorununuzu giderecektir. Tedaviyi uygulamak için bir burun temizleyicisine ihtiyacınız var. Bu ürünü herhangi bir eczaneden veya internetteki herhangi bir siteden temin edebilirsiniz. Süreç ise oldukça kolaydır.

Nasıl Uygulanmalı?

  • Yarım litre suyu, ılıklaşana kadar ısıtın.
  • Burun temizleyicisini, bu ılık su ile doldurun ve içerisinde biraz tuz ilave ettikten sonra iyice karıştırın.
  • Ürünü nazikçe burun deliklerinizden birine yerleştirin ve ardından başınızı yana yatırın, ağzınızı açın ve yavaşça ağzınızdan nefes alın.
  • Temizleyiciyi sallayın, bu sayede su, burun deliğiniz içerisinde hareket edecek ve diğer taraftan akacaktır.
  • Tüm suyu kullanın ve ürünü burnunuzdan çıkardıktan sonra, yavaşça sümkürün.
  • Diğer burun deliği için işlemleri tekrarlayın.
  • Son olarak her seferinde tek burun deliğinizden birkaç sefer olmak üzere hızlıca sümkürün.

Eğer işlemi banyonuzda yapıyorsanız, herhangi bir sorundan kaçınmak için aynaya bakmayınız. Başınızı bir sağa, bir sola yatırmayın, yoksa su boğazınıza kaçabilir. Büyük bir sorun değildir ancak rahatsızlık vericidir. Nefes alırken, ağzınızı kocaman açmaya çalışmayın, sadece hafifçe aralayın ve rahat olun. Burun deliklerinizi engellemeden, sümkürün. Bu sayede kulak zarınızda çok fazla basınç oluşmayacaktır.Eğer tansiyonunuz yüksekse, tuz yerine Himalaya deniz tuzu kullanırsanız, daha faydalı olacaktır. Tedaviyi uygulamadan önce ilk olarak doktorunuza danışmanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ