Kadınlar Sitesi

Yılların Çileli Hastalığına ve Bir Çok Rahatsızlığa Son Veren Bitki

Yılların Çileli Hastalığına ve Bir Çok Rahatsızlığa Son Veren Bitki

İnsanlığın doğuşundan beri varlığını sürdüren ve dünya üzerinde bulunan en şiddetli 3 ağrıdan bir tanesi olduğu bilinen o meşhur ağrıdan kurtaran mucizevi bitki bu…

blank

Hangi ağrı derseniz, Allah kimseye yaşatmasın, tabi ki de böbrek taşı hastalığı…

Sadece böbrek taşı mı? Böbrek taşının yanında daha bir çok rahatsızlığın şifası o… Aktarlarda bu bitkiyi dalak otu, mayasıl otu,altın çiçek,güneş çiçeği ve uluda çiçeği isimleri ile de bulabilirsiniz. Ama en yaygın adı altın otudur.Ülkemizde de bulunan altın otu bitkisi çoğu bölgede yetişebilen yabani bir bitkidir. Bu bitkinin ortalama boyu 50-60 cm arasındadır.

Sarı renkli olan bu bitkinin görüntüsü çiçekleri saplar üzerinde şemsiye havası veren küçük topluluklar halindedir.Bu bitki kurutulmasına rağmen sarı rengini kaybetmez. Sarı rengini koruduğundan dolayı çiçekcilerin süslemede kullandığı en önemli çiçeklerdendir. Güzel görüntüsünden ayriyeten güzel şifasıda bulunmaktadır.

Böbrek taşına mucize yararı vardır:Uzmanların yorumu olarak “Eğer ki böbreğimizdeki taş kalsiyum oksalat içerikliyse altın otu sayesinde kısa zamanda kurtulabilirsiniz”. Altın otu kullanım aşamaları sonunda böbrekteki taşlar, kum haline gelip dökülmeye başlayacaktır.

Altın Otu Neye İyi Gelir? Faydaları Nelerdir?

Midedeki öz suyu arttırır.Basurun tedavisinde kullanılır.Safra ve pankreas salgısını arttırır.Kireçlenme ve romantizma ağrılarında birebirdir.İdrar yollarındaki taşları düşürür.Zayıflama amacıyla da kullanabiliriz.Tokluk hissi verir. Böylelikle kilo vermemiz kolaylaşır.Sindirim problemlerini ortadan kaldırır.Taş düşürme özelliği vardır.İdrarı söker.Safra taşını düşürür.

Altın Otu Nasıl Kullanılır? Çoğu zaman çay helinde tüketilmesi tercih edilir. Çayı isterseniz sade,isterseniz ıhlamur ve kuşburnu gibi bitkilerle de karıştırabilirsiniz.Ünlü bitki uzmanları “Altın otu ile zayıflayabilmek mümkündür” gibi yorumlarda bulunmaktadır

Eğer amacınız zayıflamaksa kuşburnu,ıhlamur ve altın otunu karıştırarak çay demleyip içebilirsiniz.

Çay için gerekli malzemeler: 1 çorba kaşığı kıyılmış altın otu ve yarım litre kaynamış su.

Çayın hazırlanışı: Yarım litre suyu kaynattıktan sonra ocağın altı kapanır ve içerisine 1 çorba kaşığı altın otu ilave edilir. Demlendikten sonra çayımız hazır hale gelir, afiyet olsun. 6 saat ara ile günde 2 kere yapıp içerseniz, etkisini hızlıca görürsünüz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ