Kadınlar Sitesi

Kansızlık için kesin çözüm!

Kansızlık için kesin çözüm!

Dünya üzerinde 2 milyardan fazla insanın sorunu olan kansızlık için yapılan pek çok araştırma sonucu, düzenli ilaç kullanımı, sağlıksız beslenme ve doğal olmayan yöntemler ile tüketilen besinler geliyor. Fast food tüketiminin git gide artmasından hava kirliliğine hatta gece sağlıklı şekilde uyuyamamaya kadar pek çok şey kansızlığın başlangıcı olabiliyor.

blank

Demir eksikliği ve hatta anemi ile savaşan pek çok insan için aslında doğal yöntemler var.

Sağlıklı beslenerek kansızlık için en güzel sonucu almaya başlayabilirsiniz. Tabi bunun için dikkat edilmesi gereken kurallar ve özellikle bilmeniz gereken birkaç nokta var. Hem en sağlıklı şekilde beslenmek hem de sevdikleriniz ile daha güzel bir ömür yaşamak için dikkatli olmalısınız.

blank

Kansızlığa iyi gelen şeyler; Sağlıklı beslenme Kırmızı et tüketimi Düzenli uyku Demir ağırlıklı beslenme Protein tüketimi
Pekmez tüketimi Kırmızı ve yeşil meyvelerin tüketimi

blank

Öncelikle kansızlıkla başlayan bu durum daha sonra demir eksikliğine ardından demir anemisine kadar ulaşabiliyor.

Doktorunuzun bir kan ilacı verdiyse meyve suyu ile içmelisiniz. Daha hızlı emilim ile daha hızlı sonuç alabilirsiniz. Kesinlikle doktorunuzun tavsiyelerine uymalısınız. Mesela kırmızı et yerken yanında süt grubundan bir tüketim yapmamalısınız. Örneğin ayran içmemelisiniz. Ancak ıspanağı yort ile tüketmek size iki kat demir kazancı sağlayacaktır.

blank

Geleneksel bir yöntem olan ve oldukça geçmişten gelen pekmez tüketiminin kesinlikle işe yaradığını bilmelisiniz. Hem bedenen daha dinç hissedeceksiniz hem de daha sağlıklı kalabilirsiniz. Kansızlık için özellikle hamilelik döneminde dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Çünkü hem kansızlık anneye hem de yeni doğacak olan bebeğe büyük zarar vermektedir. Çocuklarda çocukluk ve ergenlik döneminde özellikle kansızlığa çok dikkat edilmelidir. Düzenli ve sağlıklı beslenerek ilaca gerek kalmadan da kansızlık ya da demir eksikliğinden kurtulabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ