Kadınlar Sitesi

Beyaz İncirin Müthiş Faydaları ve Uygulayabileceğiniz 4 Ayrı Kür

Beyaz İncirin Müthiş Faydaları ve Uygulayabileceğiniz 4 Ayrı Kür

Beyaz İncir Magnezyum, Demir, Kalsiyum ve K Vitamini açısından oldukça zengindir. Kemikleri ve dişleri güçlendirmesinden ,hücreleri yenilemesine, yüksek lifleri sayesinde sindirim sistemine kadar sağlığımıza oldukça olumlu etkileri vardır. Sağlığına önem verenlerin yanı sıra kilosuna dikkat edenlerin de tüketebileceği bir yiyecektir, tokluk hissi verir,düşük kaloriye sahiptir: 100 gram İncir deki Besin Değeri: Kalori (kcal) 74 – Toplam yağ 0,3 g, Kolesterol 0 mg – ,Sodyum 1 mg, Potasyum 232 mg – Karbonhidrat 19 g,Diyet Lifi 2,9 g – Şeker 16 g,Protein 0,8 g – A Vitamini 142 IU C Vitamini 2 mg,Kalsiyum 35 mg Demir 0,4 mg – D Vitamini 0 IU B6 Vitamini 0,1 mg,Magnezyum 17 mg dır.

BEYAZ İNCİRİN FAYDALARI

  • Yüksek Lif oranıyla Bağırsak hareketlerini düzenler, Kabızlığa iyi gelir,Sindirim Sistemini düzenler.Tüm bu özelliği sayesinde Diyet yapanların en sevdiği yiyeceklerden biridir İncir.
  • Potasyum sayesinde Kan basıncını düzenler ve Tansiyonu dengeler.
  • Yüksek Protein,Vitamin ve Mineralleri ile Hücre Yenilemesinde Etkilidir.
  • İçeriğindeki Pektin ,fazla Kolesterolü temizler.
  • Yapılan bir araştırmaya göre, Menopoz sonrası Yüksek Lifli yiyecek tüketen kadınların, tüketmeyenlere oranla %34 oranla daha az Meme kanserine yakalandıkları kanıtlanmıştır. Beyaz İncirde de Yüksek Lif olduğu için, özellikle kadınların tüketmeleri önerilmektedir.

Günlük Demir İhtiyacınızı sadece 1 İncirle giderebilirsiniz.

blank

Beyaz İncir Kürü ile Yapılabilen Tedaviler:

Akne İçin Beyaz İncir Kürü : İnciri ezin, sivilceli bölgeye sürün. 20 dakika bekledikten sonra, ılık suyla temizleyin. Yüzünüzdeki Aknelerden kurtulacağınız gibi, cildinize parlaklık da verecektir.

Ağız Yaraları İçin Beyaz İncir Kürü : Kendisi gibi yaprağı da faydalı, 2 adet beyaz incir yaprağını sakız gibi çiğnediğiniz takdirde ağzınızdaki yaralara iyi geleceği gibi,ağız kokunuzu da alacaktır.

Boğaz Ağrısı İçin Beyaz İncir Kürü: Hazırlayacağınız bu çayla boğaz ağrılarından kurtulabilirsiniz, 2 adet kuru inciri,sıcak suya ekleyin, ılındıktan sonra 2 çay kaşığı Bal ekleyin, afiyetle içebilirsiniz.

Kabızlık ve Uyku Sorununu Çözmek İçin İncir : Taze veya kuru inciri, kaynatıp suyunu alın. B6 açısından zengin ve doğal Laksatifler içeren İncir’in suyunu içmeniz kabızlığa iyi gelecektir. Uyumadan önce içerseniz, uyku probleminizi giderecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ