Kadınlar Sitesi

Baş Ağrısını Önemsemedi Ve 2 Gün Sonra Hayatını Kaybetti – Doktorlar Şimdi Herkesi Uyarıyor

Baş Ağrısını Önemsemedi Ve 2 Gün Sonra Hayatını Kaybetti – Doktorlar Şimdi Herkesi Uyarıyor

ABD’nin Kuzey Karolina eyaletinde yaşayan dört çocuk annesi Charlotte ‘Lee’ Broadway oldukça ünlü birisi haline geldi. Eşi Eric ile lisede tanışan ve evlenen Charlotte dört çocuk annesi bir kadın.Lee uzun süredir migren sancısı çekiyordu ancak hiç üzerine düşmüyordu. Geçtiğimiz nisan ayında ise başında öyle bir ağrı hissetti ki ne yapacağınızı bilemedi.Lee ve Eric hemen hastaneye gittiler. Ancak durumun bu kadar ciddi olduğunu sanmıyorlardı.

blank

Eric, WCNC’ye “Lee’nin migreni vardı. Bu nedenle baş ağrılarını çok ciddiye almıyordu” dedi.

Hastanede kadına beyin anevrizması teşhisi koyuldu. Beyin anevrizmasına sahip hastaların beyinlerindeki damarlar işlevini tam olarak sürdüremez ve beyindeki atardamar duvarında baloncuk şeklinde patolojik genişlemeler oluşur.Anevrizma çok ciddi bir hastalıktır. Beyindeki oluşan baskı şiddetli baş ağrılarına neden olabilir. Ayrıca damarlar hasar görerek kanamaya başlayabilir.

Beyinde yer alan damarlar hasar görüp kanamaya başladığında migren benzeri baş ağrısı hissedilir.Talihsiz kadın maalesef hastanede kendisine teşhis koyulduktan iki gün sonra ve 42. yaşına girmeden hemen önce hayatını kaybetti.

blank

Anevrizmanın en yaygın görülen belirtileri şunlardır:

  • Birden ortaya çıkan şiddetli baş ağrısı
  • Boyunda ağrı
  • Bulanık görme ve kusma
  • Işığa karşı duyarlılık
  • Bayılma veya bilinç kaybı
  • Nöbet

Erken teşhis edilmesi haline hastalığın önüne geçilebiliyor.Eğer yukarıdaki belirtilerden çoğuna sahipseniz derhal doktora görünün.

Bu ciddi hastalığa karşı önceden önlem alabilmeleri için yazıyı arkadaşlarınızla paylaşın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ