Kadınlar Sitesi

Leğende Yaşayan Kızın Hastalığına Doktorlar Bile Çare Bulamıyor

Leğende Yaşayan Kızın Hastalığına Doktorlar Bile Çare Bulamıyor

Rahma Haruna 6 aylıkken, annesi kızın vücudunda tuhaf bir şeyler olduğunu fark etti.Gayet mutlu ve sağlıklı bir bebek olarak dünyaya gelen 6 aylıkken vücudu gelişimini durdurdu.Rahma’nın kolları ve bacakları düzgün şekilde gelişmedi. Bu nedenle küçük kız rahatça hareket edemiyor ve sürekli bir acı hissediyordu.

Ailesinin desteği ve kızın mücadelesinden kızın yaşamaktan vazgeçmediği belliydi.Rahma şimdi 19 yaşında ve her gün acı çekiyor. Ailesi zavallı kızları için elinden gelen her şeyi yapıyor. Hatta yalnız hissetmesin diye gittikleri her yere kızı kovayla taşıyorlar.

blank

Kızın sıradışı rahatsızlığı ve fotoğrafları haber ajanslarının dikkatini çekti. Yerel gazete ve haber kanalları kızın durumunu anlatan haberler yaptılar. Birçok kişi de yardım eli uzattı. Kıza markette rastlayan bir hayırsever, aileye tekerlekli sandalye hediye etti.

Rahma, Barcroft TV’ye “Bana çok yardım ediyorlar. İhtiyacım olan her şeyi veriyorlar” dedi.

blank
Baba Hussaini Haruna, 15 yıldır kızının derdine çare bulmak için seferber oldu. Kızının masrafları için fedakâr baba her gün yeni bir iş arıyor. Şu ana dek toplamda 3.200 dolar biriktirmiş.

Doktorlar ise kıza şu ana dek makul bir teşhis koyamadılar. Bazıları ise anneye, kızını cin çarptığını söylüyor. Rahma ve aile üyeleri söylenenleri üzüntü ve şaşkınlıkla karşılıyor.

Durumu iç karartıcı gözükse de Rahma henüz umudunu kaybetmiş değil.

blank
Rahma, “Her şey için Tanrı’ya şükrediyorum. İş kurmak istiyorum. Her şeyi satan bir market açmak istiyorum. İsteğim bu” diyor.

Aile ise haberler ve gazetelerde hikâyelerini duyurarak bir hayırseverin kendilerine yardım etmesini umutsuzca bekliyor.

Kızın sıradışı hikâyesini aşağıdan izleyin.

Karşılaştığı güçlüklere rağmen mücadelesinden yılmayan Rahma’yı ayakta alkışlamak gerek. Umarız ki Rahma hayallerinden hiç vazgeçmez!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ