Kadınlar Sitesi

Restoranın Yanına Aracını Park Eden Kadın Aracının Sileceğine Sıkıştırılmış Notu Görünce Çok Şaşırdı

Restoranın Yanına Aracını Park Eden Kadın Aracının Sileceğine Sıkıştırılmış Notu Görünce Çok Şaşırdı

Alkollü araç kullanmak bildiğiniz gibi yasak. Buna rağmen her yıl alkollü araç kullanımından kaynaklanan kaza ve ölümler artıyor.Bazı sürücüler, birkaç içki içip araç kullanmanın zararsız olduğunu düşünebilirler. Ancak bilmeleri gerekiyor ki alkol tüketimi sonrası insanların refleksleri gözle görülebilir derecede düşüyor.Neyse ki alkollü araç kullanmama konusunda çok bilinçli olan insanlar var ve diğerlerini de bu konuda uyarmaya devam ediyorlar.

Paula Grzelak-Schultz da onlardan biri.

blank

Genç kadın arkadaşlarıyla beraber Kanada’daki Original Joe’s isimli bir restoranda oturuyordu. Kalkacakları zaman, alkollü olduğunu ve araç kullanmanın tehlikeli olacağını düşündü. Bu nedenle aracını restoranın yanında park edilmiş şekilde bıraktı.

blank

Birkaç gün sonra aracını bıraktığı yerden almak için restoranın yanına geldi. Aracının sileceklerine sıkıştırılmış bir not gördü ve ceza yediğini düşündü.
Ancak yanılıyordu.

blank

Sileceklere sıkıştırılan notu restoran sahibi bırakmıştı. Aracını burada bıraktığı için kadına teşekkür ediyordu. İşte restoran sahibinin bıraktığı not:

blank

Değerli Original Joe’s Sherwood Park Müşterisi,

Aracınızı park alanında bıraktığınız için teşekkürler. Restoranımızda alkol aldığınızdan emin değiliz. Eğer aldıysanız da, içkiliyken araç kullanmadığınız için teşekkür ediyoruz. Notun altında restoranımızda ücretsiz olarak tavuk kanadı yemenizi sağlayacak bir kupon var. Lütfen bunu sorumluluğunuza bir teşekkür olarak görün. İnsan hayatı değerlidir. Hafta sonunuzda hoş vakit geçirmeniz dileğiyle.

Paula, notun fotoğrafını çekerek Facebook’ta paylaştı. Fotoğraf kısa süre içerisinde binlerce kişiye ulaştı ve 15.000 beğeni aldı.

blank

Restoran sahibi gerçekten de harika bir jest yapmış! Paula’nın fotoğrafı Facebook’ta paylaşmasının yardımıyla daha fazla insan alkollüyken araç kullanmama konusunda bilinçlendi.

blank

Lütfen, kendinize dikkat edin. Alkollüyken araç kullanmayın!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ